Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın
İspanya Dil Okulları

Neden İspanya'da Dil Eğitimi

İspanyolca, Dünya’da en çok konuşulan diller arasında ilk sıralardadır. Bu amaçla İspanyolca bilenlere iş hayatından, sanat hayatına pek çok alanda kapı aralanır. İspanyolca’yı anavatanında öğrenmek ise aynı vakitte köklü Latin kültürüne şahit olmak demektir. İspanya’da köklü üniversitelerin bulunması ve eğitim kalitesinin iyi olması da bu ülkede eğitim alan öğrencilerin amaçlari arasında sıralanabilir. Ücretlerin genel olarak USA’de ve İngiltere’de tespit edilen üniversitelere göre ideal olması da İspanya’da eğitimin üstünlükleri arasındadır. Türklerin İspanya’da hüküm süren Akdeniz kültürüne kendilerini yakın hissetmesi, Türkiye ile İspanya arasında ulaşımın rahat ve kısa devam etmesi de İspanya’yı eğitim amacıyla cazip duruma getirmektedir.

İspanya’ya her sene çok sayıda uluslararası öğrenci İspanyolca öğrenmek amacıyla gitmektedir. Bunun sebebi İspanyolca’nın çok mühim bir dil olmasıdır. İspanyolca’yı mühim yapan birkaç maddeyi sıralamak gerekirse; İspanyolca Dünya’da Mandarin Çincesi ve İngilizce’den sonra en çok konuşulan üçüncü dil, uluslararası platformlarda ise İngilizce’den sonra en çok konuşulan ikinci dildir. Bu yüzden İspanyolca bilmek iş olanakları yaratır. Aynı vakitte Dünya üstünde aşağı yukarı 21 ülkede, 350 milyon bireyin ana dili İspanyolca’dır. Her on Amerika vatandaşından biri İspanyolca konuşmaktadır. İspanya’ya İspanyolca öğrenmek amacıyla Dünya’nın dört bir yanısıran gidenler arasında Amerikalılar, Almanlar, Fransızlar, İtalyanlar, İngilizler, Brezilyalılar, Avusturyalılar, İsviçreliler, Belçikalılar, Norveç ve Danimarkalılar, Kanadalılar, Avustralyalılar ve Japonlar çoğunluktadır.İspanya dil okullarında, Genel İspanyolca’dan Yoğun İspanyolca’ya ve Sınav Hazırlık Programları’na kadar pek çok alanda İspanyolca eğitimi verilmektedir.

İspanya varlıklı kültürü ve Akdeniz iklimi ile Avrupa’nın en yaşanası ülkeleri arasında yer almaktadır. İspanya, mimariden müziğe, edebiyattan tarihi mekanlarına kadar gerektiğince ilgi çekici ve hayat sürdürmek amacıyla cezp edicidir. Fakat öğrenci adaylarının en çok merak ettiği konular hayat masrafları ve konaklama ile ilgilidir. Öğrenciler kayıtlı oldukları okulların yurtlarında ve aile yanısıra konaklayabilecekleri gibi bulundukları kent içersinde ev ya da oda kiralayabilirler. Oda kiralamak fiyat yönünden en ideal konaklama benzerlerinden biridir. Barcelona, Madrid, Sevilla, Valencia gibi büyük kentlerde oda kiraları biraz daha yüksektir. Bu kentlerde aylık €200 - €400’a oda kiralanabilir. Daha ufak kentlerde ise aylık ortalama €125’a oda kiralamak mümkündür. Oda kiralarına elektrik, ısınma, su vb. ufak masraflar eklenebilir.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital