Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın

Yurtdışı Sertifika Programları

Yurt dışında sertifika ve diploma programları son senelerde ülkemizde eğitim alanında alaka gören programların arasında yer almaktadır. Yurt dışında sertifika ve lisans eğitimini ülkemizde rakamı gitgide artan öğrenci kitlesi tarafından arz edilir yapan sebeplerden başlıcası öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarının sunduğu teorik eğitim alıp bunu staj veya çalışma ihtimalleri ile birleştirme fırsatıdır. Bu olanak yurt dışında sertifika ve diploma programlarını öğrenciler için ciddi bir opsiyon olmaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programlarını seçen öğrenci bir hayli kriteri göz önünde bulundurmak durumundadır. Yurt dışında onlarca değişik ülkede, birçok üniversite ve kolejde, binlerce değişik alanda sunulan sertifika ve diploma programları titizlikle incelenip öğrenim görülecek programa karar verilmelidir. öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarını seçmelerindeki önemli etkenlerin başında yurt dışında sertifika ve diploma programlarının giriş koşullarının yüksek lisans programlarına kıyasla daha kolay ve maliyetlerinin yüksek lisans programlarına göre daha düşük olmasıdır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları 1 ay ile 106 ay arasında değişmektedir. öğrencilerin başlıca seçtiği ülkeler Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Avrupa ülkeleridir. Öğrenciler yurt dışında sertifika ve diploma programlarını seçerken iş dünyasında kendilerine zorunlu olan eğitim modelini seçmelidirler. Yurt dışında sertifika ve diploma programlarının öğrencilere sunduğu en büyük fırsat ise lisans eğitiminde alınan teorik eğitimin sertifika ya da diploma programı ile pratiğe dökülmesidir.

Yurtdışı Sertifika Program Avantajları ?

Yurt dışında bir sertifika programına devam etmek, bireylere aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sağlayabilir:

  • Yüksek kaliteli eğitim: Birçok ülkenin mükemmel eğitim sistemleri vardır ve yurt dışında sunulan sertifika programları genellikle yüksek kalitededir.
  • Uluslararası tanınırlık: Yabancı kurumlardan kazanılan nitelikler, dünya çapındaki işverenler ve eğitim kurumları tarafından genellikle tanınır ve saygı görür, bu da istihdam edilebilirliği ve kariyer fırsatlarını artırır.
  • Uzmanlık: Yurtdışındaki sertifika programları, öğrencilere iş piyasasında öne çıkmalarına yardımcı olabilecek belirli bir alanda belirli beceri ve bilgi sağlamak için tasarlanmıştır.
  • Kültürel kaynaşma: Yurtdışında okumak, kişinin bakış açısını genişletebilen ve kültürlerarası iletişim becerilerini geliştirebilen yeni bir kültürü ilk elden öğrenme ve deneyimleme fırsatı sunar.
  • Dil yeterliliği: Yurtdışında okumak, öğrencilerin dil becerilerini geliştirmelerine ve dilin konuşulduğu ülkede istihdam edilebilirliklerini artırmalarına yardımcı olabilir.
  • Ağ kurma fırsatları: Yurtdışında okumak, öğrencilere kendi alanlarındaki diğer profesyoneller ve uzmanlarla tanışma ve ağ kurma fırsatları sağlayabilir ve bu, gelecekteki kariyer fırsatları için değerli olabilir.
  • Kişisel gelişim ve gelişim: Yurtdışında okumak, öğrencilerin bağımsızlık, uyum sağlama ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilecek zorlu ve ödüllendirici bir deneyim olabilir.
  • İleri eğitime giden yol: Yurtdışındaki bazı sertifika programları, diploma veya derece programı gibi ileri eğitime giden bir yol görevi görerek öğrenmeye devam etmeyi ve becerileri geliştirmeyi kolaylaştırır.

Yurtdışı Sertifika Programları Kabul Ve Başvuru Şartları

Not Ortalaması (Üniversite)

Dil Yeterliliği (6.0) (80)

CV

Teminat Min. 10,000 $ ile 40,000 $

Yurtdışı Sertifika Programları Başvuru Tarihleri

4 ay ile 6 ay öncesinden başvurmanızı tavsiye ediyoruz

Yurtdışı Sertifika Program Bölümleri

Muhasebe ve Finansal Yönetim
reklam
İş bilgi işlem
Bilgisayar Sistemleri
ekonomi
İnsan kaynakları yönetimi
Bilgi Teknolojisi
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Web Master Sertifikası
İnternet Pazarlama ve E-ticaret
pazarlama
Multimedya
Proje Yönetimi
Halkla ilişkiler
TEFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi)
Seyahat, Turizm ve konaklama işletmeciliği
Yurtdışı Yönetim Bilimleri Sertifika Programları: İşletme, Pazarlama, Finans, IK, Turizm, Ticaret vb.
Yurtdışı Mimarlık ve Mühendislik Sertifika Programları: Mimarlık, Mühendislik, İç Mimarlık vb.
Yurtdışı Sahne Sanatları Sertifika Programları: Oyunculuk, Yönetmenlik, Senaryo Yazarlığı vb.
Yurtdışı Mutfak Sanatları Sertifika Programları: Aşçılık, Pastacılık, Şarap vb.
Yurtdışı Bilgisayar Teknolojileri: IT, Grafik Tasarım, E-Ticaret vb.
Yurtdışında Moda Tasarımı ve Yurtdışında Hukuk

Daha Detaylı Sertifika bölüm ve Fiyatları için Lütfen Turuncu Formu Doldurup ÜCRETSİZ Danışmanlık alabilirisniz.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2024
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.