Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın
Malta Dil Okulları

 

Neden Malta'da Dil Eğitimi

Malta dil okulları, İngilizce dil eğitimi alabilmek isteyen öğrencilerin tercih etmiş bulunduğu lokasyonlar arasında ön sıralarda yer alabilmektadır. Türk öğrenciler amacıyla Malta’da dil eğitimini çekici kılan birgerektiğince sebep bulunmaktadır. Malta’da dil eğitiminin avantajlarını sizin amacıyla derledik.Malta, başkai ülkelerle kıyaslandığında hem hayat giderleri bununla beraber dil okulu ücretleri bakımından oldukca avantajlıdır.Yaz devreinde kısa süreli eğitim alabilmek isteyen öğrencilerin yanı sıra, Eylül ayından itibaren uzun dmühim eğitim alabilmek isteyen öğrenci adedi çok çok çok. Okullar, Eylül-Ekim ayından itibaren konaklama dahil eğitim paketlerini oldukca ekonomik fiyatlarla sunarlar. Dil eğitimi fiyatları ve hayat giderleri diğer ülkelere oranla son derece ekonomik.

Ülkede tespit edilen en mühim dil okulları EC, ESE, SPRACHCAFFE, LAL, CHAMBER COLLEGE ve CLUBCLASS. Bu okullarda eğitim alabilmek amacıyla Malta’yı tercih eden öğrenciler Genel ve Yoğun İngilizce, TOEFL ya da IELTS imtihan hazırlık, akademik İngilizce benzer biçimde değişik eğitim programlarını tercih edebilir.Ülke tipik Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Malta, ideal iklimi nedeniyle yılın her devreinde tercih edilebilir. Malta dil okulları, yaz aylarında tatil ve dil eğitimini birleştirmek isteyen öğrenciler amacıyla en güzel seçeneklerden biridir. Malta adası, su sporları ve dalış gibi etkinliklere ilgi duyan öğrenciler amacıyla ise eşi benzeri olmayan bir seçenektir.

İspanya, İtalya benzer biçimde ülkelere yakın olması nedeniyle Avrupa’dan gelen öğrenci adedi oldukca yüksektir. Bu da değişik kültürlerden gelen öğrencilerle aynı ortamda bulunma ve dil pratiği yapma talihi tanır.Malta,1964 yılında İngiltere’ye karşı bağlarımsızlığı kazanan bir ülke bulunduğu amacıyla ülkede İngiliz tesirleri hala devam etmektedir. Hayat biçimı, eğitim yapısı ve bir çok yönden İngiltere izlerini taşımaktadır. Bu yönüyle bir anlamda ufak İngiltere denilebilir Malta amacıyla. Senelerce İngiliz hakimiyetinde kaldığı amacıyla trafik soldan akmaktadır örneğin, bu yönüyle size direk İngiltere’yi anımsatır.Malta’yı öğrenciler amacıyla çekici kılan başka bir artısı ise Türkiye’ye olan yakınlığıdır. İstanbul’dan direk uçuşlarla sadece iki saate Malta’ya gidebilirsiniz. Üstelik bilet fiyatları gidiş dönüş 250-350 Euro civarındadır.Malta vize mevzusunda da oldukca rahat bir ülkedir. İngilizce konuşulan başka ülkelere kıyasla Malta vizesi çok daha kısa sürede neticelanmaktadır. 12 haftaya kadar dil eğitimi alacak öğrencilerin vizeye başvurma zorunlulukları bulunmuyor. Bununla beraber Malta’dan başka Avrupa ülkelerine de rahat geçiş yapabilirsiniz. Genellikle uzun devre dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler İspanya, İtalya şeklinde ülkeleri ne olursa olsun ziyaret etmeli.

Okullar hem de öğrencilere gerektiğince geniş konaklama seçenekleri sunmaktadır. Malta aynı vakitte bir gezim ülkesi olması sebebiyle ülkede çok sayıda otel ve barıncak mevcuttur. Dil okulları öğrencilere aile yanı, vatan ve paylaşımlı oda konaklama seçenekleri sunmaktadır. Genellikle aile yanı konaklama ve vatanlar öğrenciler doğrulusunda en çok tercih edilen seçeneklerdir.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital