Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın

Polonya'da Üniversite Eğitimi

SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Polonya, yüksek öğrenimde uluslararası bir merkez haline gelmiştir. Ülke, Avrupa Birliği'nin bir üyesi olarak, uluslararası öğrencilere yüksek kaliteli eğitim imkanları sunmaktadır.

Polonya'da üniversiteler, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim vermektedir. Eğitim süresi genellikle lisans programları için 3-4 yıl, yüksek lisans programları için 1-2 yıl ve doktora programları için 3-4 yıl arasındadır.

Polonya üniversitelerinde eğitim dili Polonyaca ve İngilizce olarak sunulmaktadır. Bazı üniversiteler, farklı bölümlerinde eğitim dili olarak Almanca, Fransızca ve İspanyolca gibi diğer dilleri de sunmaktadır.

Polonya üniversiteleri, mühendislik, bilim, tıp, sosyal bilimler ve işletme gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir. Polonya'daki üniversitelerin çoğu, uluslararası öğrencilere burs ve diğer finansal yardım seçenekleri sunmaktadır.

Başvuru süreci, üniversite ve programa göre değişebilir, ancak genellikle bir online başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Ayrıca, bazı programlar için ek sınav veya mülakat gerekebilir.

Polonya'da eğitim ve yaşam maliyetleri diğer Avrupa ülkelerine göre daha düşüktür. Ülke, uluslararası öğrenciler için uygun bir yaşam standardı sunar.

Sonuç olarak, Polonya, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli eğitim imkanları sunan uluslararası bir öğrenci dostu ülke olarak tanınmaktadır.

Polonya Üniversiteleri Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Programlar Güz Bahar
Hazırlık 30 Ağustos 30 Ocak
Lisans 30 Ağustos 30 Ocak
Master 30 Ağustos 30 Ocak

Polonya Üniversitelerine Kimler Başvurabilir ?

Lise mezunu olan herkes
İngilizce Yeterlilik B1 Seviye ya da İngilizce Hazırlık Eğitimi

Polonya Üniversitelerine Başvuru ve Kabul Şartları;

7000 EUR Banka Teminatı ( Sponsor )
Pasaport
Erken Kayıt
Transcript
Lise Diploması
Lise Mezuniyet Ortalaması ( kısmi ),

Polonya'da Üniversite Okumak

Polonya’da Lisans eğitimi almak, nitelikli akademik kadroya sahip Üniversiteler beraberinde oldukça makul ve ekonomik olan eğitim maliyetleri ile yüksek öğrenimde Orta Avrupa’nın yükselişe geçen ülkelerinden birisidir. Mühendislik programlarının beraberinde, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Sosyal Bilimler gibi bölümlere de ağırlık veren Polonya yüksek okulları yüksek lisans programlarında Tıp, Diş Hekimliği eğitimi veren Medikal Üniversiteleriyle de dikkat çekmektedir. Bu bölümlerin dışında; Makina Mühendisliği, Mekatronik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi mühendislik bölümleri ile beraber Psikoloji, Uluslararası Ekonomi, Lojistik ve özellikle MBA programları dikkat çekmektedir. Dünya sıralamalarında özellikle Jagiellonian Üniversitesi, Varşova Üniversitesi, Kozminski Üniversitesi, Varşova Ekonomi Üniversitesi, Wroclaw Üniversitesi ve Varşova Teknik Üniversitesi gibi isimlerle çok dikkat çeken Polonya yüksek okullerına her yıl daha da fazla ülkelerarası öğrenci talebi doğuyor.

Polonya Üniversiteleri

Polonya eşşiz tarihi dokusu ve Avrupa Birliği ülkesi olması açısından üniversite eğitimi için çok iyi bir seçimdir. Ayrıca Türkiye’den gelen öğrenciler sınav stresi yaşamadan, lise diploma ortalamaları ile üniversite hayallerini gerçekleştirebilecekler.

Polonya’da üniversite eğitimi almak, nitelikli akademik kadroya sahip üniversitelerinin yanı gizeme son derece mantıklı ve ekonomik olan eğitim maliyetleri ile yüksek öğrenimde Orta Avrupa’nın yükselişe geçen ülkelerdendir. Mühendislik programlarının yanı sıra, işletme, uluslararası İlişkiler, Sosyal Bilimler gibi kısımlara da ağırlık veren Polonya üniversiteleri yüksek lisans programlarında Tıp, Diş Doktorluğu eğitimi veren Medikal Üniversiteleriyle de dikkatleri çekmektedir. Bu kısımların dışında; Makina Mühendisliği, Mekatronik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi mühendislik kısımları ile beraber Psikoloji, uluslararası Ekonomi, Lojistik ve özellikle MBA programları dikkat çeker. 
Dünya sıralamalarında özellikle Varşova Üniversitesi, Kozminski Üniversitesi, Varşova Ekonomi Üniversitesi, Wroclaw Üniversitesi ve Varşova Teknik Üniversitesi gibi adlarla çok dikkat sürükleyen Polonya üniversitelerine her yıl daha da fazla uluslararası öğrenci talep etmektedir.

Polonya Üniversiteleri Eğitim Sistemleri ve süreleri Nelerdir?

Polonya’da ağırlıklı olarak mühendislik alanlarının yer almasının yanı gizeme, uluslararası İlişkiler ve Sosyal Bilimler alanlarında da yüksek standartlarda yüksek öğrenim ihtimali bulunmaktadır. Özellikle Psikoloji alanında lisans ve yüksek lisans programı sunan, bünyesinde bu alanda Nobel ödülü kazanmış profesörlerle akademik kadrosunu aralıksız genişleten kurumlar mevcuttur. 

Polonya özellikle Avrupa Birliği’ne katıldıktan sonra yüksek öğrenim grafiği yükselişe geçmiş ve dünya sıralamalarında ilk 1000 üniversite içerisinde bulunan üniversitelere sahiptir. Polonya’da üniversite eğitimi  3 yıldır, ancak bazı mühendislik, tıp ve eczacılık gibi bölümler 4 ve 5 senelik eğitim programlarına sahiptir. Polonya’da tıp eğitimi de 6 sene devam ettir.

Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin Türkiye’de bir üniversiteye kayıt yaptırma gerekliliği yoktur. Polonya’da üniversite eğitimi öğrencilerin sınav baskısı olmadan hayallerindeki kısmı okuma fırsatını ekonomik fiyatlarla sunmaktadır. Bu sebeple öğrenciler Polonya’da üniversite eğitimini ülke seçimleri arasında üst sıralarda yakalamaktadır.

Polonya’da üniversite eğitimi almak için öğrencilerin yeterli seviyede ingilizce bilgilerini kanıtlamak ve lise mezuniyet ortalamalarını müracaatta sunmaları yeterlidir.

Polonya Üniversiteleri Eğitim Dili Nedir?

Polonya’da üniversite eğitimi Avrupa Birliği standartlarında olup finansal anlamda hemen hemen her öğrenciye hitap etmektedir. Polonya’da üniversite eğitimi öbür AB ülkelerine kıyasla düşük eğitim fiyatları ile İngilizce olarak verilmektedir.
Polonya’da okumak isteyen öğrenciler İngilizce yeterliliğini sağlayamıyorsa İngilizce hazırlık programını bitirip bölüme geçiş yapabilir.
Polonya’da anadil lehçedir. Polonya’da İngilizce öğrenim gören öğrenciler bir yandan da ülkenin anadili olan lehçeyi de sosyal yaşamlarını öğrenebilirler.

Polonya Üniversiteleri Türkiye YÖK Denkliği Var Mı ?

Polonya Dünya sıralamalarında ilk 1000 üniversite içerisinde bulunan üniversitelere sahiptir. YÖK denkliği bulunan üniversiteleri ile bir hayli uluslararası öğrencilerin seçimi olmaya devam ediyor. Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler Almanya ve avusturyanın aksine sınav gerekliliği yoktur. 

Polonya En iyi Üniversite Sıralamaları   

University of Warsaw – 411st (QS World Rankings) / 501st (Times Higher Education)

AGH University of Science & Technology – 801st (QS World Rankings) / 601st (Times Higher Education)

Warsaw University of Technology – 601st (QS World Rankings) / 601st (Times Higher Education)

University of Wroclaw – 801st (QS World Rankings) / 801st (Times Higher Education)

Adam Mickiewicz University Poznan – 801st (QS World Rankings) / 801st (Times Higher Education)

Lodz University of Technology  – 1001st (Times Higher Education),

Polonya Devlet Üniversiteleri

Warsaw University of Technology

Wroclaw University of Technology

Warsaw Medical University

University of Lodz

Poznan University of Economics

Poznan Technology University

Polonya Özel Üniversiteleri

Kozminski University

Lazarski University

SWPS University of Social Sciences and Humanities

Warsaw University of Economics

Polonya Üniversiteleri Bölümleri

Warsaw University of Technology

B.Sc. Aerospace Engineering

B.Sc. Civil Engineering

B.Sc. Computer Science- Computer Systems and Networks

B.Sc. Electrical Engineering

Wroclaw University of Technology

Political Science - (3 specialisations)

Biotechnology

European Cultures

Chemistry

Classics and European Identity

Bachelor of Business and Administration (Specialisations: Business, Finance, Governance)

International Relations - Global Studies

Lodz University of Technology

Archıtecture

Advanced Bıobased and Bıoınspıred Materıals

Bıomedıcal Engıneerıng

Bıotechnology

Computer Scıence

Management and Productıon Engıneerıng

Mechanıcal Engıneerıng

Kozminski University

Bachelor in Management

Double Degree Bachelor in Management with Kedge Business School

Management and Artificial Intelligence in Digital Society

Bachelor in Finance and Accounting

Double Degree Bachelor in Finance and Accounting with ISEF LISBON

Üniversite isimlerine ya da Resimlerine Tıklayarak okullar hakkında bilgiye ve Fiyatlara Ulaşabilirsiniz

SWPS VIZJA  LODZ TEKNİK WROCLAW TEKNİK  WROCLAW TIP  KRAKOV POZNAN
İLK 1000>
EN UYGUN
YKS ✓
İLK 1000>
EN İYİ EĞİTİM
YÖK DENKLİK ✓
İLK 1000>
EN İYİ EĞİTİM
YKS - TYT✓
İLK 1000>
EN UYGUN
YKS - TYT✓ 
İLK 1000>
EN İYİ OKUL
YKS - TYT✓  
 İLK 1000>
EN İYİ EĞİTİM
YKS - TYT✓
İLK 1000>
EN UYGUN
YKS - TYT✓ 
             

LODZ  WROCLAW KOZMINSKI  VARŞOVA VARŞOVA TEKNKİK LAZARSKI VARŞOVA TIP 
İLK 1000>
EN BÜYÜK
YKS - TYT✓  
İLK 1000>
EN UYGUN
LYS ✓
İLK 1000>
ÖZEL
YKS - TYT✓  
İLK 400>
ÖZEL
YÖK DENKLİK✓   
İLK 1000>
EN İYİ EĞİTİM
YÖK DENKLİK✓  
İLK 1000>
EN İYİ OKUL
YÖK DENKLİK✓  
İLK 500>
EN İYİ OKUL
YÖK DENKLİK✓ 

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2024
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.