Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın

TOEFL SINAVI NEDİR?

TOEFL Test Of English As a Foreign Language imtihanı ana dili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek emeliyle, Amerika’da New Jersey eyaletinde bulunan Educational Testing Service ETS tarafından dünyanın pek çok merkezinde tertip edilen bir imtihandır.

TOEFL dünya genelinde 130 dan fazla ülkede, 8500 müessese ve kuruluşta İngilizce yeterliliğini ölçmek için uygulanır. Eğitim dili İngilizce olan çoğu kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve hekime programlarına ana dili İngilizce olmayan talebeleri kabul kriteri olarak kullanılır. Ayrıca, dünya genelinde pek çok müessese, organizasyon ve firma iş müracaatında Toefl imtihanından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik evrakı olarak kabul eder.

Sınav günümüzde iki formatta tertip edilmektedir; TOEFL IBT Internet Based Test ve TOEFL PBT Paper Based Test. PBT imtihanı artık çok yaygın olmamakla beraber bazı lokasyonlarda hali hazırda uygulanmaktadır. TOEFL IBT ise uygulanmaya başladığı 2005 senesinde itibaren en çok seçim edilen formattır.

TOEFL İmtihanı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için ETS sayfalarını ziyaret ediniz.

TOEFL SINAVI KİMLER İÇİN ZORUNLUDUR?

Üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarından muaf olmak isteyenler bu imtihandan yararlanabilirler.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, İngiltere başta olmak üzere, eğitim dili İngilizce olan üniversitelere lisans, yüksek lisans veya hekime müracaatı yapmak isteyenler bu imtihandan yararlanabilirler. Genellikle kabul anekdotu 79 ve üzeri olarak reelleşmektedir.

İngilizce seviyesinin belgelenmesinin lüzumlu olduğu firmalara iş müracaatında bulunmak veya dil tazminatı almak isteyenler Türkiye İş Bankası, Türk Hava Yolları, Anadolu Sigorta, Akbank ve Garanti Bankası gibi bu imtihandan yararlanabilirler.

Muhtelif ülkelere muhacirlik veya iş müracaatında bulunmak isteyenler bu imtihandan yararlanabilirler.

HANGİ KURUMLAR TOEFL SINAVINI KABUL EDİYOR? 

  • Amerika, Kanada, Avustralya ve İngiltere başta olmak üzere, eğitim dili İngilizce olan pek çok Üniversite ve Kolejler,
  • Profesyonel Müessese ve Kuruluşlar,
  • Muhacirlik departmanları,
  • Avustralya ve İngiltere için vize departmanları,

TOEFL imtihanlarını kabul eden müessese ve kuruluşların ayrıntılı listesini araştırmak için;

ETS sitelerini kontrol ediniz.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2023
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.