Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın

ELTIS SINAVI NEDİR?

Uluslararası eğitim programlarına başvuru için yurt dışındaki okulların ingilizce yeterlilik tespiti için ELTIS® sınavının fotoğraflı sonucu gerekmektedir. ELTIS® Sınavı dahilinde öğrenciler ingilizce dinleme (listening) ve okuma (reading) kısımlarındaki becerilerini ortaya koymaları bekleniyor. Bu neticeye göre ELTIS® sınavını kabul eden liseler tanımlanarak bir yol çizilebiliyor.

Ülkelere göre eğitim şartı olarak sunulan sınav değişiklik göstermektedir. Ama içlerinden bir çoğunun ELTIS® koşulu aradığı ve bu Sınav neticesinden belirli bir puan alması gerektiği öğreniliyor. Tercih yaparken hangi okulun, hangi sınavı istediği; alt sınır olarak tanımladığı puanın ne olduğunu öğrenmek çok önemlidir. Test Hizmetleri niyetini yurtdışın da bir liseye çevirmiş olan öğrenci yapacağı görüşmede sınavın cinsine ve nasıl bir yeterlilik beklediğine dair ayrıntılı bir bilgilendirme yapılıyor. Ondan sonra hazırlandığı sınav için zorunlu süreci başlatmış oluyor.

Her ülke kendi alt puanını tanımlıyor olsa da ELTIS® İngilizce imtihanından 212 ve üstü puan alınması seçilen ülkeye göre istenen dil yeterliliğinin sağlanması mevzusunda ortak noktada buluşuyorlar.

ELTIS® sınavını kabul eden liselerin başında Amerika’daki liseler geliyor. İngiltere de yeniden ELTIS® sınavını geçmiş bir öğrenciye lise imkânları sunuyor. Kanada liselerinde okumayı isteyen öğrenciler de ELTIS® sınavından belirli bir derece almış olması zorunludur. Bu kadar özellikli eğitim sistemlerine sahip liselerden söz ederken İrlanda’yı da ilave etmemiz gerekiyor. ELTIS® sınavını kabul eden lise denildiği zaman bu saydığımız ülkelerin eğitim mevzusuna bakışını da değerlendirmek; kriterlerini varsayım etmek için yeterli olacaktır. İsviçre ve Avrupa ülkeleri genel olarak ELTIS® koşulu arıyor. Avrupa ülkeleriyle alakalı bazı şartlarda o ülkenin kendi diliyle alakalı da yeterlilik istediğini belirtmemiz gerekiyor.

ELTIS SINAVI AVANTAJLARI NELERDIR?
1. Eğitim programlarında geçerli sertifika hakkı.
2. Lise değişim Programlarına öncelikli müracaat hakkı.
3. Dinleme ve okuma marifetlerini ayrı neticeler ile gösteren ve ölçen netice sistemi
4. Talebenin akademik içeriği anlayabilme becerilerini gösteren sınav raporu.
5. Amerika ve Kanada çift diploma programlarına müracaat hakkı.

ELTIS SINAVININ AMACI NEDIR?

ELTIS, ortaöğretim öğrencilerinin İngilizce dil yeterliliklerini hem sosyal hem de akademik dilde ağırlıklı olarak akademik dilde değerlendirir. Test, okuduğunu anlama ve dinlediğini anlama dil becerilerini ölçer. “Akademik dil” in operasyonel tarifi, okullar da bilme hizmetinde kullanılan dildir. ELTIS'i geliştirmek için yapılan araştırmalara direnerek “akademik dil” kavramı aşağıdakileri içerir:

ELTIS SINAVINDA ''LISTENING''

Dinleme kısmı, Öğrencilerin genellikle okul şartlarında bulunan konuşulan İngilizceyi anlama hünerini ölçer. Sualler düz anlayışın anı gizeme çıkarımsal anlayış yeteneğini de ölçer. Dinleme kısmının dört kısmından her biri altta söylendiği gibi değişik bir laflı dil sunar. Dinleme kısmı, öğrencilere yol tanımları, dinleme metinleri ve test suallerini kapsayan bir CD kullanılarak idarenir. Sualler test broşüründe de yazılıdır. 2. Kısım Matematiksel Dili Anlama hariç tüm kısımlar bir defa oynatılır. Kısım 2 iki defa oynatılır.

  • Sınıf Direktiflerini İzleme
  • Matematiksel Dili Kavrama
  • Sınıf Diyaloğunu Anlama
  • Akademik Dersleri Dinleme ve Yanıtlama

ELTIS SINAVINDA ''READING''

Okuma kısmı üç kısımdan oluşmaktadır. Öğrencilerin akademik kelime bilgisini ve yazılı İngilizceyi anlama becerisini ölçer. Kelime definesi kolay bir tümce ile test edilir. Metin anlama, öğrencilere muhtelif içerik alanlarından grafik ve ders kitabı eşi metinler sunarak test edilir. Anlama suallerinin cinsleri ana fikir, ayrıntılar ve sözcükleri içerir. Sualler, çıkarımsal olduğu kadar düz anlayışı da ölçmektedir.

  • Kelime Bilgisi Gösterme
  • Grafiği Oku
  • Akademik Metinleri Okuma ve Yanıtlama

ELTIS SINAV BAŞVURU

ELTIS Sınavı için turuncu formu doldurarak BİLGİ ve RANDEVU alabilirsiniz
Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizler ile iletişime Geçecektir. 

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2024
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.