Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın

ELTIS SINAVI NEDİR?
Beynelmilel eğitim programlarına müracaat için yurt dışındaki mekteplerin bir hayliyi yeterlilik tespiti için ELTiS® imtihanının fotoğrafı neticelerini arz etmektedir. ELTiS® imtihanı dahilinde talebeler İngilizce dinleme listening ve okuma reading kısımlarındaki yetkinliklerini ortaya koymaları bekleniyor. Bu neticeye göre ELTiS® imtihanını kabul eden liseler tanımlanarak bir yol çizilebiliyor.

Ülkelere göre eğitim şartı olarak sunulan imtihanlar değişiklik göstermektedir. Ama içlerinden bir haylisinin ELTiS® koşulu aradığı ve bu imtihan neticesinden belirli bir puan alması gerektiği öğreniliyor. Tercih yaparken hangi mektebin, hangi imtihanı istediği; alt hudut olarak tanımladığı puanın ne olduğunu öğrenmek çok ehemmiyetli. Test Hizmetleri niyetini yurtdışında bir liseye çevirmiş olan talebeyle yapacağı görüşmede imtihanın cinsine ve nasıl bir yetkinlik beklediğine dair ayrıntılı bir bilgilendirme yapıyor. Ondan sonra tertip ettiği imtihan için zorunlu süreci başlatmış oluyor.

Her ülke kendi alt puanını tanımlıyor olsa da ELTiS® İngilizce imtihanından 212 ve üstü puan alınması – seçim edilen ülkeye göre istenen dil yeterliliğinin sağlanması mevzusunda ortak noktada buluşuyorlar.

ELTiS® imtihanını kabul eden liselerin başında Amerika’daki liseler geliyor. İngiltere de yeniden ELTiS® imtihanını geçmiş bir talebeye lise imkânları sunuyor. Kanada liselerinde okumayı kasteden talebenin de ELTiS® imtihanından belirli bir derece almış olması zorunlu. Bu kadar özellikli eğitim sistemlerine sahip liselerden laf ederken Avustralya’yı da ilave etmemiz gerekiyor. ELTiS® imtihanını kabul eden lise denildiği zaman bu saydığımız ülkelerin eğitim mevzusuna bakışını da değerlendirmek; kriterlerini varsayım etmek için yeterli olacaktır. Yeni Zelanda, İrlanda, İsviçre ve Avrupa ülkeleri genel olarak ELTiS® koşulu arıyor. Avrupa ülkeleriyle alakalı bazı şartlarda o ülkenin kendi diliyle alakalı da yeterlilik istediğini belirtmemiz gerekiyor.

ELTIS SINAVI AVANTAJLARI NELERDIR?
1. Eğitim programlarında geçerli sertifika hakkı.
2. Lise değişim Programlarına öncelikli müracaat hakkı.
3. Dinleme ve okuma marifetlerini ayrı neticeler ile gösteren ve ölçen netice sistemi.
4. Talebenin akademik içeriği anlayabilme hünerini gösteren imtihan raporu.
5. Amerika ve Kanada çift diploma programlarına müracaat hakkı.

ELTIS SINAVININ AMACI NEDIR?

ELTiS, ortaöğretim talebelerinin İngilizce dil yeterliliklerini hem sosyal hem de akademik dilde - ağırlıklı olarak akademik dilde- değerlendirir. Test, okuduğunu anlama ve dinlediğini anlama marifetlerini ölçer. “Akademik dil” in operasyonel tarifi, mekteplerde bilme hizmetinde kullanılan dildir. ELTiS'i geliştirmek için yapılan araştırmalara direnerek “akademik dil” kavramı aşağıdakileri içerir:

ELTIS SINAVINDA ''LISTENING''

Dinleme kısmı, talebelerin genellikle mektep şartlarında bulunan konuşulan İngilizceyi anlama hünerini ölçer. Sualler düz anlayışın anı gizeme çıkarımsal anlayış yeteneğini de ölçer. Dinleme kısmının dört kısmından her biri altta söylendiği gibi değişik bir laflı dil sunar. Dinleme kısmı, talebelere yol tanımları, dinleme metinleri ve test suallerini kapsayan bir CD kullanılarak idarenir. Sualler test broşüründe de yazılıdır. 2. Kısım Matematiksel Dili Anlama hariç tüm kısımlar bir defa oynanır. Kısım 2 iki defa oynanır.

  • Sınıf Direktiflerini İzleme
  • Matematiksel Dili Kavrama
  • Sınıf Diyaloğunu Anlama
  • Akademik Dersleri Dinleme ve Yanıtlama

ELTIS SINAVINDA ''READING''

Okuma kısmı üç kısımdan oluşmaktadır. Talebelerin akademik kelime bilgisini ve yazılı İngilizceyi anlama hünerini ölçer. Kelime definesi kolay bir tümce ile test edilir. Metin anlama, talebelere muhtelif içerik alanlarından grafik ve ders kitabı eşi metinler sunarak test edilir. Anlama suallerinin cinsleri ana fikir, ayrıntılar ve sözcükleri içerir. Sualler, çıkarımsal olduğu kadar düz anlayışı da ölçmektedir.

  • Kelime Bilgisi Gösterme
  • Grafiği Oku
  • Akademik Metinleri Okuma ve Yanıtlama

ELTIS SINAV BAŞVURU

ELTIS Sınav Başvurusu için Turuncu Formu Doldurmanız Yeterlidir. Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizler ile iletişime Geçecektir.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital