Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın
Güney Afrika Dil Okulları

Neden Güney Afrika'da Dil Eğitimi

Afrika kıtasının en güney ucunda kurulu olan Güney Afrika, eşsiz doğası, vahşi yaşam cazibesi ve barındırdığı çok sayıda kültürden insanı ile dünya üzerindeki en dikkat çekici ülkelerden biridir. Çok kültürlü toplum yapısı ve 11 tane resmî dili nedeniyle “gökkuşağı ulusu” olarak adlandırılan Güney Afrika, hem dil öğrenmek hem de benzersiz deneyimler yaşamak için oldukça uygun bir tercih olacaktır. Hint Okyanusu ile Atlas Okyanusu’na kıyısı sayesinde pek çok etkinliğin yapılabildiği, üç tane başkenti ile şehirleşmenin üst düzeylerde görüldüğü ve sahip olduğu hayvan ve bitki çeşitliliği nedeniyle çok sayıda sıradışı canlıya tanık olunabilen Güney Afrika’da ülke geçmişini yansıtan tarihi mekânları görmek de oldukça heyecan vericidir.

Uzun yıllar sömürge olmasına rağmen yaşayan farklı toplulukların kendi kültürlerini, yaşam tarzlarını ve inançlarını korumayı başardığı ülkede dil eğitimi alabileceğiniz çok sayıda şehir bulunuyor. Ülkenin üç başkentinden biri olan Cape Town, dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirdir. Öğrenci yoğunluğunun fazla olduğu bu şehir, Avrupalıların ilk yerleşim yeri olması nedeniyle dil öğrenimi konusunda başarılıdır. Farklı milletlerden insanların huzur içinde yaşadığı Cape Town’ın Atlas ve Hint okyanuslarına kıyısının olması ise şehri özel kılan değerlerden birisidir. Ülkenin en büyük ikinci kenti olan Durban, ülkenin kültür, sanayi ve turizm merkezi olarak biliniyor. Afrika kıtasının en işlek limanı olan Durban Limanı’nın bulunduğu şehir en gelişmiş kentlerden birisidir. Ülkenin diğer bir önemli şehri olan Juannessburg ise nüfus açısından en büyük şehirdir. Kültür ve sanayinin yanı sıra ticaret merkezi olarak da bilinen bu şehir, altın ve elmas ticareti nedeniyle “altın kenti” olarak da adlandırılıyor. Dünyanın 50 metropolü arasında olması ve yeşil oranının yüksek olması ile dikkatleri üzerine çeken şehir öğrencilerin dil eğitimi için tercih ettiği yerler arasındadır.

İngiltere’nin en eski sömürgelerinden biri olan Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyenler, ülke dilleri arasında baskın olan İngilizcenin kullanılması nedeniyle iyi bir tercih yapmış olurlar. Dokuz yıl kesintisiz okula gitme zorunluluğu bulunan ülkede Afrika kıtasının en önemli üniversitesi olarak kabul edilen Cape Town Üniversitesi yer alıyor. Ülkenin devlete ait ve özel eğitim kurumlarında dil eğitimi alabileceğiniz gibi çok sayıdaki dil okullarında da eğitim alabilirsiniz. Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyenler, ülkede hizmet veren İngiliz asıllı dil okulları sayesinde kaliteli eğitimden yararlanabilirler. İngiltere merkezli dil okullarının eğitim içeriklerinin ve kadrolarının da İngilizler tarafından sağlanması nedeniyle Güney Afrika’da dil eğitimi almak son derece avantajlıdır.

Meslekî, akademik, pratik ve tatil İngilizcesi gibi farklı dil programlarının her ülkede olduğu gibi Güney Afrika’da dil eğitimi standartlarında da uygulandığını unutmamak gerekiyor. Ancak Güney Afrika’da dil eğitimi almayı tercih edenlerin farkı, sadece eğitim almakla kalmayıp turistik hizmetlerden de faydalanabiliyor olmalarıdır. Nitekim Güney Afrika’daki dil okulları, öğrencileri sadece klasik sınıflarda ders işleme şeklinde değil, aynı zamanda ülkenin farklı turistik yapısından faydalanarak çeşitli etkinlikler ile birlikte dil öğretmeyi de hedefler. Böylece Güney Afrika’da dil eğitimi alırken yalnızca akademik bilgi almaz, aynı zamanda öğrendiğiniz bilgileri pratikte uygulama şansı da yakalarsınız.

Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyenlerin sağlık sigortası yaptırması zorunlu olup gerekli aşılarını yaptırmış olması gerekiyor. İngiltere ve Amerika gibi ülkeler ile kıyaslandığında Güney Afrika’da daha ekonomik şartlarda dil eğitimi almak mümkün olmakla birlikte uluslararası öğrencilerin 20 saate kadar yarı zamanlı olarak çalışma imkânları da bulunuyor.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital