Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın

Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi Alabilmek İçin Temel Gereksinimler

İlkokuldan başlayan eğitim sürecini yüksek lisans ile taçlandırmak isteyen herkesi uzun ve yorucu bir eğitim süreci bekler. Yüksek lisans eğitimi için iddialı olan ve büyük hayaller kuran tüm öğrencilerin hedefi şüphesiz Amerika Birleşik Devletleri üniversiteleridir. Bu gerçek, yalnızca ülkemiz için değil tüm dünyadaki öğrenciler için geçerlidir. Amerika Birleşik Devletlerinin yetiştirdiği bilim adamlarının son yüzyıla damga vurduğu gerçeği öğrencileri cezbetmektedir. Böyle cazibe merkezi olan bir ülkede yüksek lisans eğitimi almanın elbette ki bir bedeli vardır. Bu bedeli ödemeye hazır olan öğrenciler, beklentilerini karşılayacak üniversiteyi seçerken ve eğitim hayatlarını planlarken hata yapmamalıdırlar. Bu nedenle konusunda uzmanpersonele sahip eğitim danışmanlarından fikir almak, aynı yolu izleyen diğer öğrencilerin önüne geçmek için önemlidir.

Amerika’da yüksek lisans macerasına atılmadan önce şu şartları göz önünde bulundurmalısınız:

Ekonomik Şartlar

Ülke genelindeki eyaletlerde üst düzey eğitim veren üniversitelerden birinde yüksek lisans eğitimi almak için belli bir ücret ödenmesi gerekir. Ancak bunu her üniversite için fiks bir fiyat şeklinde değerlendirmek büyük bir hata olur. Bu nedenle eğitim alacak bireyler, kendi bütçelerinin maksimumunu hesapladıktan sonra kurumları araştırmaya başlamalı ve en doğru kararı verebilmek için danışmanlarla görüşmelidir. Ekonomik şartları yetersiz olan, ancak yabancı dillerine ve eğitim geçmişlerine güvenen öğrencilerin burs alarak eğitim görme olanakları da bulunuyor.

İngilizce Faktörü

Amerikan üniversitelerinin sizi kabul edebilmeleri için TOEFL sınavına girmeniz mecburidir. Burada alacağınız puan ile öğrenci kabul eden üniversitelere yönelmeniz en akıllıca tercih olacaktır. Eğitim süreniz boyunca İngilizce ders göreceğiniz düşünüldüğünde eğer kendinizde bu konuda bir yetersizlik görüyorsanız bu konu üzerine düşmeli ve mutlaka kendinizi geliştirmelisiniz.

Doğru Okul Tercihi

Birleşik Devletler’de 16 bine yakın üniversite, milyonlarca öğrenciye eğitim vermektedir. Bu okullardan birinde başarılı olabilmek için okulun size ne kadar uyduğunu ve beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını düşünmelisiniz. Bir seçim yapıp kayıt yaptırdıktan sonra yaşayacağınız hayal kırıklığının telafisinin neredeyse imkânsız olduğu düşünüldüğünde daha önce o okulda eğitim görmüş birileriyle iletişime geçmek faydalı olabilir.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2024
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.