Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın

Online MBA Nedir ve Ne İçin Yapılır?

Amerika’da eğitim sürecini bir üst düzeye çıkararak geliştirmek isteyenler için MBA çok önemlidir. Türkçe açılımı ile İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı anlamına gelen MBA, rekabetçi dünya içerisinde ayakta kalabilmeniz için size çok önemli eğitimler sunar. Online MBA ise bu programın uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleştirilen türüdür. Yani okula gitme zorunluluğunuz olmadan, yalnızca kendinize uygun saatlerdeki derslere girerek ve bilgisayar üzerinden dersleri takip edebileceğiniz bir program şekli olduğunu söylemek mümkündür. Bu sayede çalışırken bir yandan eğitim sürecinizi sürdürebilirsiniz.

İş hayatınızda bir adım önde olmanızı sağlayan MBA programı sayesinde iş ağınızı geliştirme imkânı da bulursunuz. Çünkü eğitim boyunca iş dünyasındaki isimlerden ders alma fırsatınız olacaktır. Online olarak ders içeriklerine her yerde ulaşabileceğiniz bu programlara başvurabilmeniz için en önemli kriter İngilizce düzeyinizdir. IELTS veya TOEFL sınavlarından birinden alacağınız yüksek puan online MBA başvurunuzda sizi ayrıcalıklı hale getirebilir. Kimi online MBA başvurularında GMAT sınavı da istenebilmektedir. Başvurunuzun kabul edilip edilmeme durumunu etkileyecek diğer unsurlar ise lisans mezuniyet dereceniz, iş tecrübeleriniz ve yurt dışı deneyimlerinizdir.

Peki, online eğitim programları nelerdir? Hangi programlara başvurabilirsiniz ve hangi alanlarda eğitim alabilirsiniz? Online İşletme Yüksek Lisansı (MBA), Online Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı (MPA) ve Online Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı (Fen/MSc IB) programlarına başvuru yapabilirsiniz.

Online MBA programlarında üzerine yoğunlaşabileceğiniz pek çok alan vardır. Bu alanlar üzerine yoğunlaşarak kendinizi alanınızda geliştirme fırsatı bulabilir ve alana dair detaylara daha net şekilde hakim olabilirsiniz. Muhasebe, kurumsal strateji, ekonomi, girişimcilik, finans, insan kaynakları, uluslararası ticaret, pazarlama, bilişim teknolojileri, organizasyonel davranış, proje yönetimi ve işletme yönetimi gibi daha pek çok alan üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

Amerika’da online MBA eğitimi alabileceğiniz üniversiteler mevcuttur. Stanford Üniversitesi, Pensilvanya Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Chicago Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü online MBA eğitimi alabileceğiniz eğitim kurumlarından birkaç tanesidir. Elbette ki bu üniversitelerde verilen online MBA programları değişiklik göstermektedir ve sizin de kendi yoğunlaşacağınız alana göre bu üniversiteleri incelemeniz gerekir. Kendinize ve yapmak istediğiniz iş alanına dair en uygun olan bölümü seçmeye gayret etmelisiniz.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2024
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.