Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın
Yeni Zelanda Dil Okulları

Neden Yeni Zelanda'da Dil Eğitimi

Büyük Okyanus’un güneyinde bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda, iki büyük ada ve birçok küçük adadan oluşuyor. Nüfusunun çoğunluğunun Avrupa kökenlilerden oluştuğu ülkede yaklaşık beş milyon kişi yaşıyor. Kraliçe 2. Elizabeth’in devlet başkanlığı yaptığı ülkedeki toplum laik bir yaşam düzenine sahip ve dünya üzerindeki refah düzeyi en yüksek yer olarak biliniyor. Doğal alanları en temiz ülkeler arasında yer alan Yeni Zelanda’da sıcakkanlı, misafirperver ve samimi bir toplum yapısının olması bu ülkeye gelen uluslararası öğrencilerin rahat bir eğitim sürecinden geçmelerini sağlıyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra rahat yaşam tarzı, güzel iklimi ve birbirine son derece saygılı insanları ile Yeni Zelanda dil eğitimi alınabilecek en iyi ülkeler arasında sayılabilir.

Ekvatorun güneyinde olması nedeniyle ülkemize göre mevsimlerin tam tersinin yaşandığı Yeni Zelanda’da dil eğitimi alınabilecek gelişmiş şehirler bulunuyor. Ülkenin başkenti Wellington, kar kaplı dağ manzaraları ile bir doğa cenneti iken ülkenin politik merkezi olarak biliniyor. Ülkenin en büyük ve kozmopolit şehri olan Auckland, Yüzüklerin Efendisi filminin çekildiği yer olarak ünlenmiş ve aynı zamanda geniş kumsalları, limanları ve gece eğlenceleri ile hareketli bir şehir kültüre sahiptir. Ülkedeki turizm merkezi olan Christchurch ise İngiliz kentlerini anımsatan görünümü, yemyeşil parkları ve bahçeleriyle ‘Garden City’ adını taşıyor.

Resmi dil olarak İngilizcenin kabul edildiği Yeni Zelanda’da dil eğitimi alınabilecek çok sayıda dil okulu, üniversite ve farklı eğitim kurumları bulunuyor. Altı aydan daha uzun süreli eğitim alacak öğrencilerin yarı zamanlı çalışma izninin bulunduğu Yeni Zelanda’da dil eğitimi İngilizce konuşulan diğer ülkelere göre daha ekonomiktir. Gerek konaklama giderlerinin gerek eğitim giderlerinin düşük olması ve Yeni Zelanda dolarının Türk Lirasına göre düşük olması, öğrencilerin Yeni Zelanda’da dil eğitimi almalarını kolaylaştırıyor. Dil okulları olanaklarının oldukça fazla olması ve her birinin en kaliteli eğitimi veriyor olması, öğrencilerin doğal güzellikleri arasında tatil yapma imkânı bulabileceği Yeni Zelanda’da keyifli şekilde eğitim süreci geçirmelerini sağlıyor.

Nüfusun az olmasına kıyasla şehir merkezlerinin büyük olması nedeniyle rahat bir yaşam sürebileceğiniz Yeni Zelanda’da dil eğitimi almak son derece konforludur. Devletin uluslararası öğrenciler ile ilgili uyguladığı samimi politikalar ve okulların devlet tarafından sıkı bir denetim altında olması ise Yeni Zelanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor. Yeni Zelanda’da dil eğitimi sonrasında alınacak belgelerin ana dili İngilizce olan ülkelerde geçerli olması ve diğer ülkelerde de büyük bir önem taşıması öğrencilerin dikkat ettiği konulardan biridir.

Eğitim olanaklarının yanı sıra sıcak iklimi, sayısız plajı, yemyeşil doğası ve boğucu olmayan şehirleşme yapısı ile Yeni Zelanda’da öğrencilerin rahatça dil eğitimi alması mümkündür. En barışçıl milletlerden biri olarak bilinen Yeni Zelanda halkı, ülkelerine gelen yabancı öğrencileri büyük bir samimiyetle karşılıyorlar.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital