Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın


Work and Travel Vize Almanın Püf Noktaları

Vize sürecine hazırlanmak Work and Travel adayları için büyük önem taşır. Bu programa katılabilmek için çıkarmanız gereken J1 vizesi aslında çıkarılması çok zor bir vize değildir. Ancak vize çıkarma sırasında bir mülakat aşamasından geçeceğiniz için kısa bir hazırlık sürecinden geçmeniz gerekebilir. Bu hazırlık sürecinde bazı püf noktalarını bilmek, vizenizi daha kolay çıkartmanıza yol açacaktır. Sizlere yol göstermesi açısından belirteceğimiz bu noktalar, vize sürecini daha önce yaşamış tecrübe sahiplerinin deneyimleri göz önüne alınarak ve süreci yönetenlerin belirledikleri kriterler göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

Gerekli tüm belgeleri hazırladınız ve evrak açısından bir sıkıntınız yok. Artık size verilen vize randevusu tarihinde belgelerinize götürmek ve size sorulacak sorulara güzel cevaplar vermeniz gerekiyor. Öncelikle randevu saatinizden en az yarım saat önce mekânda olmaya gayret edin. Fakat illâ ki randevu saatinizde çağrılamayabileceğinizi ve biraz bekletilebileceğinizi de aklınızda bulundurun. Giyiminize önem verin ve çok spor, salaş giyimlerden kaçının. Güler yüzlü ve girişken bir şekilde konuşmaktan çekinmeyin.

Vize görüşmeniz sırasında size İngilizce seviyenizi ve konuşma becerinizi ölçmek için bir takım İngilizce sorular soracaklar. Bu sorulara mümkün olduğunca uzun cevaplar vermeniz etkili olacaktır. Unutmayın ki vizeyi alabilmek için İngilizce seviyenizin Intermadiate (orta) derecesinde olması gerekiyor. Bu nedenle size yöneltilen sorulara yalnızca “yes” veya “no” şeklinde cevaplar vermeyin.

Ne tür soruların sorulabileceğine gelirsek sizi fazla zorlamadıklarını kolaylıkla belirtebiliriz. Size nerede okuduğunuz, not ortalamanızın kaç olduğu ve Amerika’ya daha önce gidip gitmediğiniz gibi temel sorular yönelteceklerdir. Eğer vize randevusundan önce hazırlanmak isterseniz aşağıdaki temel sorulara çalışabilirsiniz:

- Could you tell me your name, please? (Lütfen isminizi söyler misiniz?)

- Could you spell your name, please? (Lütfen isminizi kodlar mısınız?)

- Where do you study? (Nerede okuyorsunuz?)

- What do you study at university? (Üniversitede ne üzerine okuyorsunuz?)

- What year are you at? (Kaçıncı sınıftasınız?)

- What do you want to do after your graduate? (Mezuniyetten sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?)

- Why do want to work in America? (Neden Amerika’da çalışmak istiyorsunuz?)

- What department are you going to work at? (Hangi alanda çalışacaksınız?)

- When does your school close? (Okulunuz ne zaman kapanıyor?)

- How long will you stay in America? (Amerika’da ne kadar zaman kalacaksınız?)

- Do you know the details about your job? (Yapacağınız işin detaylarını biliyor musunuz?)

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital