Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın


Work and Travel Sponsoru Nedir?

Sponsorlar, Work and Travel programının organizasyonu konusunda Amerika Birleşik Devletleri’nin Dışişleri Bakanlığı tarafından yetki verilen firmalardır. Merkezleri Amerika’da olan bu sponsor firmalar, Work and Travel programı hakkındaki tüm süreci yönetmekle görevlidirler ve bu görevi yerine getirirken ilgili ülkedeki aracı firmalar ile birlikte çalışırlar.

Örneğin siz Work and Travel programına katılmak için bize gelirsiniz. Biz de sizin Amerika’da çalışacağınız iş yeri ve kalacağınız yer ile ilgili sponsor olan firmalar ile birlikte çalışarak size en iyi imkânları sunarız. Bu nedenle Work and Travel programına başvururken hangi firma ile birlikte çalışacağınız konusunda iyi düşünmeniz gerekir. Seçeceğiniz firmanın hangi sponsor firmalar ile birlikte hareket ettiğini bilmeniz önemlidir.

Ayrıca sponsor firmalar ve ülkenizde danışmakta olduğunuz firma, Work and Travel programına katılmak için almanız gereken J1 vizesi için bir kefil görevi görürler. Konsolosluk veya elçilikteki görevliler, sizin işlemlerinizi yapmakta olan sponsor firmalara bakarak bu vizeyi almak için yeterli olup olmadığınızı anlayabilirler. Çünkü tüm belgeleriniz bu firmalar tarafından hazırlanır.

Sponsor firmaların bir diğer önemli faktörü de sizin Work and Travel programı süresince anlık olarak yaşayabileceğiniz sorunlara çözümler üretecek olmasıdır. İşyerinde yaşadığınız sorunlarda size çözümler sunmak, süreç boyunca haberdar olmanız gereken bilgilendirmeyi yapmak ve kaldığınız yerden memnun olmamanız durumunda transfer işlemlerini gerçekleştirmek ile sorumludurlar. Bu nedenle sponsor firmasında asıl dikkat edilmesi gereken konu, programa katılmadan önceki sunduğu imkânlar değil, program süresi boyunca size yardımcı olacağını vaat ettiği konulardır.

Peki, sponsor bir firmanın bu kriterlere sahip olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bunu anlamak için onlara şu birkaç soruyu yöneltebilirsiniz:

- Firmanın 7/24 destek hizmeti var mı?

- İşten nedensiz yere çıkarılmanız halinde ilgili prosedürü uygulayıp farklı iş imkânları sunuyor mu?

- Program süresi boyunca yaşayacağını her türlü probleme çözüm üretmeyi vaat ediyor mu?

- Kaldığınız yerde memnun olmamanız durumunda ne gibi bir çözüm üretiliyor?

Başta da belirttiğimiz gibi Work and Travel programı boyunca yaşayabileceğiniz olumsuzluklarda size ne gibi çözümler üreteceğine dikkat ederek sponsor firmanızı seçebilirsiniz.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital