Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın


Work and Travel Size Neler Kazandırır?

Work and Travel programı ile Amerika’ya gitmenin artıları oldukça fazladır. Üniversite öğrenimi sırasında İngilizce eğitimi almış olsanız dahi bunu test etmenin en güçlü yolu yurtdışı seyahati yapmanız ve oradaki sosyal hayatta kendinizi sınamanızdır. Elbette Work and Travel programını geliştirenler, yalnızca öğrencilerin dil öğrenmesini değil kültürel etkileşimde bulunmalarını ve iş konusunda deneyim sağlamalarını da hedefler. Bu nedenle Work and Travel size yalnızca dil anlamında değil pek çok anlamda artı değer katacaktır.

Yurtdışı Seyahati ve Kültürel Etkileşim Fırsatı

Work and Travel’ın öğrenciye en büyük katkısı hiç şüphesiz yurtdışını deneyimleme fırsatını vermesidir. Öğrenciler mezun olana kadar yaşadıkları şehirden başka bir yerde eğitim görüyorlarsa en fazla şehirlerarası yolculuk yapma imkânına sahiptirler. Ancak uluslararası bir uçuş ile Amerika’ya gitmenin artıları hiçbir deneyim ile kıyaslanamaz. Work and Travel gerçekleştireceğiniz seyahat, kısa sayılabilecek bir zamanı kapsasa da farklı bir kültür görmek ve artılarını kendinize yansıtmak size olumlu değer katacaktır. Farklı bir kültür ile karşılaştığınızda kişisel olarak yanlış ve eksiklerinizi fark edebilir ve bu anlamda kendinizi geliştirmeniz için bir farkındalık kazanabilirsiniz. Aynı zamanda kendi kültürünüzü oraya yansıtarak dünyada hangi konuma denk geldiğinizi birinci elden anlayabilirsiniz. Yurtdışı tecrübesinin cv’nize katacağı değer ise çok önemlidir. Aynı eğitimi almış iki üniversite mezunu bir işe başvurduğunda cv’deki yurtdışı deneyimi, diğer adaylar arasından sıyrılmanızı sağlayacaktır.

Yabancı Dil Faktörü

Work and Travel programına katılmak isteyen hemen her birey, yabancı dil konusunda kendini geliştirmeyi hedefler. Yabancı dil öğrenimi konusunda mükemmel denebilecek imkânlar sunan Work and Travel programı, öğrencilerin bir işte çalışmalarını zorunlu koşar. Çalıştığınız süre içerisinde dilinizi bilen kimse olmadığı için yabancı dil konuşmak zorundasınızdır. Bu da sizin ister istemez yabancı dil konusunda gelişmenize büyük katkı sağlar. Kâğıtlar üzerinde işaretlenen şıklar yerine birebir insanlar ile iletişim halinde olarak dil öğrenme ve yabancı dilinizi geliştirme fırsatını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca günlük yaşamda yabancı dilin nasıl kullanıldığını ve kültürel anlamda kelimelerin nasıl farklı manalarda kullanıldığını gördüğünüzde kendinize olan güveniniz de artacaktır.

Meslekî Gelişim ve İş Hayatı

Öğrenciler eğitim aldıkları bölüme göre bir işe yerleştirilemeseler de yurtdışında bir işte çalışmak pek çok açıdan öğrenciyi geliştirir. En önemlisi disiplin konusunda ne kadar ciddi olduklarını ve iş hayatının şakaya gelmez bir durum olduğunu anlama fırsatı bulurlar. Ayrıca meslekî İngilizce’nin günlük yaşamdan farklarını anlayarak bu anlamda da gelişim kat etmeleri de önemlidir. Work and Travel size meslekî gelişimin yanında özgüven katar ve potansiyelinizi fark etme imkânı sunar.

 

 

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital