Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın


Work and Travel Programına Kimler Katılabilir?

“Work and Travel programına kimler katılabilir?” sorusunun cevabını bir dizi şartlar listesi oluşturuyor. Bu şartları sağlamayan kişiler programa katılmaya hak kazanamazlar. Eğer aşağıda sıraladığımız şartların tümüne haizseniz programa başvuru yapabilirsiniz. Başvuru şartlarının yanı sıra kimlerin bu programa katılmak için uygun olduğu hakkındaki tavsiyelerimizi de okumanızı öneririz.

Hangi Bölümlerden Başvuru Yapılabilir?

- Üniversitelerin lisans düzeyi bölümlerinde hazırlık sınıfı dâhil herhangi bir sınıfta öğrenim gören öğrenciler,

- Üniversitelerin 1. sınıf yüksek lisans programlarında öğrenim gören öğrenciler,

- Üniversitelerin doktora programlarında öğrenim gören öğrenciler (yaş sınırını aşmadığı sürece),

- Açık Öğretim Fakültelerinde (ilk 2 sene) İngilizce Öğretmenliği bölümünde öğrenim gören öğrenciler.

Not: 2015 yılından itibaren Meslek Yüksekokullarının iki yıllık bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin başvuruları kabul edilmemektedir.

Başvuru Şartları Neler?

- 18 ile 26 yaş aralığında olmak,

- En az orta (Intermediate) seviyede İngilizce dili bilmek. (Gireceğiniz mülakat ile belirlenir.)

Not: Not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00 olması şartı herkes için geçerli değildir. İngilizce düzeyi yüksek olan bazı adaylar not ortalaması 2’nin altında da olsa başvuru yapabilirler.

İngilizce Seviyeniz Ne Olmalı?

Work and Travel programına katılabilmeniz için İngilizce bilgi düzeyinizin Intermediate seviyesinde olması gerekir. Yani günlük dil anlamında İngilizce konuşmaları duyduğunuzda az da olsa anlıyor olmanız ve basit cümleleri kurabiliyor olmanız gerekir. İngilizce seviyenizin yeterli olup olmadığı, gireceğiniz sözlü bir mülakatta değerlendirilir ve başvurup başvuramayacağınız belli olur.

Kimlerin Katılması Uygundur?

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki hayali sadece Amerika’da para kazanmak, sadece gezmek olan kişiler bu programa uygun değildir. Çünkü Work and Travel programının kurulma amacı, öğrencilere para kazandırmak değildir. Ancak tamamen yabancı bir kültürün içerisinde iş deneyimi yaşanacak olması nedeniyle bu durumun altından kalkabilecek girişken ve sorumluluk alabilen kişilerin başvurması uygun olacaktır.

Aynı şekilde bu programı yalnızca bir eğlence aracı olarak görenler de katılmak için uygun değildir. Çünkü program süresince pek çok sorumluluğu yerine getirmek zorunda olan öğrenciler, bu sorumlulukların bilincinde olarak hareket etmelidir. Kendi ülkesini yurtdışında temsil edecek olduğunun farkında olan ve farklı kültürel yaşamın içinden alabileceği en iyi değerleri kendine katabilecek olan kişilerin bu programa katılması uygundur.

Makalemizde “Work and Travel programına kimler katılabilir?” sorusunun cevabı için düşünmeniz gereken unsurları sizlerle paylaştık. Programa dair diğer bilgiler için sitemizi incelemeye devam edebilirsiniz.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital