Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın


Work and Travel Nedir?

Dünya teknolojisinin ve sanayisinin merkezi kabul edilen Amerika Birleşik Devletleri, 1961 yılında yürürlüğe koyduğu Work and Travel programı ile öğrencilerin kendi ülkelerine gelip çalışmalarını, dil öğrenmelerini ve kültürel etkileşim içerisine girmelerini sağlamayı amaçladı.

Yabancı dil öğrenmek eğitim hayatının en önemli evresi olarak kabul edilir. Global dünyanın ortak dil olarak kabul ettiği İngilizce, bazı üniversitelerimizde eğitim dili olarak kullanılırken bazı üniversitelerimizde ise öğrencilerin İngilizce öğrenebilmeleri için 1 yıl hazırlık şartı koyar. Ancak yabancı bir dili öğrenmek kimi öğrencilere göre kolay olurken kimi öğrenciler dil öğrenmekte zorlanabilirler. Bu noktada Work and Travel programı, öğrencilerin İngilizce’yi bizzat deneyimleyerek öğrenmesi açısından son derece faydalıdır.

Work and Travel programının öğrencilere sağladığı tek fayda dil öğrenme konusu ile ilgili değildir. Kültürel anlamda farklı insanların yaşadığı bir ülkede çalışarak hem özgüven kazanmak hem de özgeçmişlerine yurtdışı deneyimi ekleyerek Türkiye’de daha kolay iş bulma imkânına sahip olmak, bu programın sunduğu ayrıcalıklardan bazılarıdır.

Work and Travel Programı Hakkında Temel Bilgiler

1961 yılından bugüne kadar milyonlarca öğrencinin kullandığı Work And Travel programı, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimine devam eden 18-24 yaş arası öğrencilerin başvurabileceği bir programdır.

Okul dışında yaz tatili zamanında en fazla 4 aylığına başvurulabilen programda önemli olan unsurlar kalacağınız yer ve çalışacağınız işyeridir. Dilerseniz Amerika Birleşik Devletleri’nin sponsor olarak sunduğu yerlerde çalışabilir veya kendi çalışacağınız yeri kendiniz belirleyebilirsiniz. Çalışabileceğiniz sektörler, otel ve resort işleri, fast food ve restoran işleri, eğlence ve su park işleri, mağaza ve satış işleri olarak sıralanabilir.

Konaklama ise yüzde yüz garantili olarak size sağlanır. Konaklama seçeneği otel, yurt veya birden fazla kişi ile kalacağınız bir daire şeklinde olabilir. Konaklama ücretleri haftalık olarak ödenir.

Başvurunuzdan sonra online veya sözlü olarak İngilizce dil mülakatına girmeniz gerekir. Kısacası bu programdan yararlanabilmeniz için en az Intermediate seviyesinde İngilizce bilme zorunluluğunuz vardır.

Programa dahil olurken J-1 vizesi çıkartmanız gerekecektir. Bu vizeyi en fazla 25 günlüğüne seyahat amaçlı da kullanabilirsiniz. Program süresince TC kimlik numaranız yerine geçecek SSN numarası size verilecektir.

Work and Travel program sürecine dair merak ettiğiniz diğer soruların cevabını sitemizde bulabilirsiniz.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital