Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın


Work and Travel Ne Değildir?

Work and Travel konusu, birçok öğrencinin aklında yanlış değerlendirilebiliyor. Work and Travel nedir veya ne değildir sorununun cevabını tam olarak bilmek, programa dâhil olmak isteyen öğrenciler için altın kuraldır. Beklentilerinizi program ile doğru orantılı tutarsanız size çok fazla şey katacakken programın içerisinde olmayan şeyleri beklemek büyük hayal kırıklıkları yaratabilir.

Work and Travel Seyahat ve Eğlence Programı Değildir

Program ile alakalı yaşanan en büyük yanılsamalardan bir tanesi, Work and Travel’ın bir seyahat programıymış gibi anlaşılmasıdır. Öğrenciler yurtdışına seyahat etseler de orada yaşayacakları süre boyunca çalışmak ve para kazanmak zorundadır. Ayrıca program süresince kalacağınız ücreti de siz ödeyeceğiniz için iş konusunda asla savsaklama yapamazsınız. Bu nedenle programa katılacak öğrenciler, Work and Travel’ın sadece gezmek ve eğlence üzerine kurulu olmadığını akıllarından çıkarmamalıdır. Ancak iş zamanları haricinde istediğiniz gibi Amerika’da dolaşabilir ve kendinize zaman ayırabilirsiniz.

Work and Travel Para Kazanma Kaynağı Değildir

Work and Travel’ın sağladığı imkânlardan bir tanesi de Amerika’da çalışma fırsatı sunmasıdır. Ancak burada sağlanan iş geçicidir ve ücreti standarttır. Bu nedenle Work and Travel’a yalnızca para kazanmak için katılmak gibi bir yanılgıya düşerseniz hüsran yaşayabilirsiniz. Programın öğrencilerden beklentisi, sunulan işte çalışıp profesyonelliği öğrenmeniz ve yabancı dilinizi geliştirmenizdir. Ayrıca kazandığınız paradan yemek ve barınma gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacağınızı düşündüğünüzde para kazanmayı düşünmeniz hayalden öteye gitmez.

Work and Travel Dil Okulu Değildir

Temel olarak Work and Travel’a katılan herkes yabancı dil konusunda gelişmeyi önde tutar. Work and Travel elbette yabancı dil konusunda size artılar katsa da tek başına bir dil okulu değildir. Size birçok yenilik ve fırsat sunsa da programın da sizden beklentileri vardır. Örneğin dil okulundaki gibi belli saatler ders görüp canınız istediğinde sokağa çıkamazsınız. İş saatlerine titizlikle uymanız beklenir.

Work and Travel ile Amerika’ya Yerleşemezsiniz!

Program, öğrencilerin en fazla dört ay Amerika’da kalmasına imkân sağlamaktadır. Bu nedenle programa katılarak Amerika’ya yerleşmek gibi bir fikre kapılmak hayalcilikten öteye gitmez. Ayrıca yetkililer size Work and Travel süresini kapsayacak bir vize verdiğinde, süre dolunca Amerika’yı terk etmeniz gerekir.

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital