Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın


Work and Travel’da Nerelerde Çalışılır?

Work and Travel programı, bir meslek edindirme ve para kazandırma programı olmadığı için çalışacağınız işyerlerini çok üst düzey zorluklarda tutmaz. Hizmet sektörü içerisinde yer alan ve her bireyin yapabileceği basit işler sunulur. Bu da yeni bir dili deneyimlerken ve kültürel farklılık içinde alışmaya çalışırken rahatça çalışmanızı ve para kazanmanızı sağlar. Peki, Work and Travel programında nerelerde çalışılır?

Alışveriş Mağazaları

Alışveriş mağazaları, müşteriler ile sürekli iletişim halinde olmanız gereken pozisyonlarda olmanızı gerektirir. Bu nedenle İngilizce seviyenizin Intermediate seviyesinin üzerinde olması beklenir. Bu gibi alışveriş mağazalarında rafların düzenini sağlamaktan sorumlu olan satış elemanı veya satış kasasında çalışan kasiyer olarak çalışabilirsiniz.

Fast Food ve Restoranlar

Fast food ve restoranlar, insanların günlük hayatında fazlasıyla yer alır. Özellikle Amerikan kültüründe günde en az bir defa fast food restoranlarında yemek yenir. Bu da sosyal hayatın içerisinde olabilmek ve yaşayan bir dili keşfedebilmek için önemlidir. Dil, sadece gramerden ibaret değildir ve insanların davranışları da dile bir hayat katar. Bu nedenle fast food ve restoranlarda farklı pozisyonlarda çalışmak size çok şey katabilir. Bu gibi yerlerde garson, garson yardımcısı, kasiyer, mutfak yardımcısı, ekip elemanı ve barmen yardımcısı gibi pozisyonlarda çalışabilirsiniz.

Eğlence Mekânları ve Su Parkları

Çoğu zaman çalışmak eğlenceli olmaz, hatta bazen insanları çok zorlayabilir. Ancak eğlence mekânlarında ve su parklarında çalışma fırsatı bulanlar iş ve eğlenceyi aynı anda yaşama fırsatına sahip olurlar. Çok fazla iletişim halinde olmanız gerektiği ve aşırı sorumlulukları olmadığı için daha sıcakkanlı insanlarla muhatap olup dili kolay öğrenme imkânınız olur. Ayrıca maaşın haricinde Amerikan kültüründe önemli bir yere sahip olan bahşiş alma şansınızın olması, saatlerce ayakta beklemenizin karşılığı olabilir. Bu alanda park görevlisi, cankurtaran veya eğlence araçlarının güvenlik kontrollerini yapma gibi görevleri yerine getirebilirsiniz.

Otel ve Resortlar

Otel ve resortlar, Work and Travel ile Amerika’ya giden öğrenciler için çalışılabilecek en kaliteli yerlerdir. Otelde ve resortlarda görev alan öğrenciler, müşterilerle kibar ve belli kurallara uyarak konuşmak zorundadır. Bu nedenle bu iş seçeneği, özellikle meslekî İngilizce öğrenmek için çok önemlidir. Ayrıca profesyonel bir işletmenin nasıl işletildiğine şahit olmak ve o yoğun temponun içerisinde başarılı olmanın verdiği cesaretle iş hayatına atılma anlamında muhteşem bir deneyim katabilir. Otel ve resortlarda oda temizleme, çamaşır görevlisi, garson, ön büro elemanı, valizleri taşıyan bellboy görevlisi, kapıda karşılayan doorman görevlisi veya resepsiyonist olarak çalışabilirsiniz. 

Nerelerde çalışabileceğinize karar verirken yukarıda sizler için sıraladığımız özel bilgileri değerlendirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

 

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2021
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.
Pill Digital