Neden Malta’da Dil Eğitimi Almalıyım ?

Varsayalım ki yurtdışında İngilizce eğitim almaya karar verdiniz ve şimdi seçim için sayısız destinasyonla karşı karşıyasınız. Şimdi Malta’yı diğerlerinden farklı kılan yedi noktasını keşfetme zamanı. İşte sizlere “Malta’da neden dil eğitimi almalıyım?” sorusunun cevabı. Lütfen makalemizi okumaya devam ediniz.

 

  1. Malta’da Aralarında Seçim Yapabileceğiniz 50den Fazla İngilizce Dil Okulu Seçeneği Bulunur.

Ada küçük olabilir, ancak birçok yönden ne kadar zengin olabileceğine şaşıracaksınız. Sadece 316 km²’lik bir alandaki altmış kadar dil okulu arasında seçim yaparken zorlanabilirsiniz. Neden bu kadar çok dil okulu var diye soruyor olabilirsiniz. Malta eski bir İngiliz sömürgesi olduğu için, Malta’ya İngilizce öğrenmeye gelen turist sayısı oldukça fazladır. Dünyanın her yerinden her yaştan insan, tüm yıl boyunca Malta’da İngilizce öğrenmeye geliyor. Malta’da İngilizce dil okulları standartları da oldukça yüksektir.

 

  1. Malta’da Hemen Hemen Herkes İngilizce Biliyor.

Malta dil okullarında İngilizce dilbilgisi, İngilizce telaffuz, yazma ve biraz pratikle İngilizce konuşmayı öğrenebilirsiniz. Hepimiz gerçek hayatta öğrendiklerinizi kullanmanın büyük ölçüde faydalı olduğunu biliyoruz. Malta’da İngilizce okurken, yeni dil becerilerinizi geliştirme fırsatını yakalayacaksınız çünkü adadaki hemen hemen herkes İngilizce konuşmaktadır.

İngilizce, yerel halk tarafından yaygın olarak konuşulur. Malta Adası, hem güzel hem de ilginçtir. Adada, boş zamanlarınızda kendinizi şımartabileceğiniz çok şey bulunur.

Daha kırsal alanlarda yaşayan bazı yaşlılar İngilizce ile mücadele edebilir veya yalnızca Maltaca konuşabilir, ancak insanların çoğu iyi derecede İngilizce bilmektedir. Özellikle de turizm sektöründe çalışıyorlarsa. Bunun dışında Malta’da çok büyük bir İngiliz ve Avrupalı ​​göçmen topluluğu bulunmaktadır. Bu yüzden doğal olarak, hemen hemen her yerde İngilizce konuşulmaktadır. Yerel halkla sohbet edebiliyorken kimlerin ekstra konuşma derslerine ihtiyacı olur ki?

 

  1. 3. Malta Adası’nın İnsanları Çok Samimidir.

Yurtdışında İngilizce eğitim alırken kültürü yerel halktan keşfetmek isteyen gezginler için bu durum ek bir bonus niteliği taşımaktadır. Maltalılar büyük aile bireyleridir ve çoğu, herkesi kendileri gibi kabul etmeye isteklidir. Yerel insanlarla tanışmanın ve birleşmenin en etkili yolu ev sahibi bir aile yanında konaklamak olacaktır.

 

  1. Malta’da iklim ve Havası Mis Gibidir.

Malta Adası’nın havası her zaman iyidir. Zaman zaman biraz rüzgarlı ve vahşi olabilir, ancak gök gürültüsü ve yağmur süreleri oldukça kısadır. Eğitim aldığınız süre boyunca fazlaca güneş ışığına maruz kalacağınızdan emin olabilirsiniz. İngilizce öğrenmek için sadece dil okullarının sundukları koşullara uygun bir yer seçmeniz gerektiğini de kim söyledi? Malta’da İngilizce öğrenmeyi tercih ediyorsanız, Malta’nın tadını çıkarmanızın yararı var.

 

  1. Malta’da Mesafeler Oldukça Kısadır.

Hangi aktivitelerde bulunursanız bulunun, nereye giderseniz gidin, seyahat edecek kadar uzak bir yer bulamazsınız. Malta Adası’nın bu özelliği bir yere gitmek istediğinizde erken yollara düşmek zorunda kalmadığınızda oldukça kullanışlıdır. Yurtdışında Malta’da İngilizce okurken, seyahat için daha az zaman harcayacak ve eğlenmeye daha çok zaman ayıracaksınız. Buna ek olarak, gün içinde birkaç kez kolayca ve rahatça konaklama alanınıza da uğrayabilirsiniz. Pratiktir ve mevcut zamanınızdan en fazla konfor ve zevki alırsınız.

 

  1. Malta’nın Denizi de Muhteşemdir.

Malta Adası, hayal edebileceğiniz en açık mavi renkli denizle çevrilidir. Bu, her türlü aktivitenin tadını çıkarmanızı sağlar: yüzme, şnorkelli yüzme, dalış, su sporları, tekne gezileri, deniz yolculukları ve balıkçılık bu aktivitelerden sadece birkaçıdır. Tüm yıl boyunca süren ılıman hava, mevsim ne olursa olsun plaj ve denizin tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Harika görüşü, ılıman sıcaklıkları, deniz yaşamı, su altı mağaraları ve dalış enkazları ile Malta’nın denizi kesinlikle adanın en önemli yerlerinden biridir. Malta Adası kayalıklarıyla, kıyı mağaralarıyla ve plaj koylarıyla muhteşem bir sahile sahiptir. Ayrıca derin su temini, trekking  için de oldukça elverişlidir.

 

  1. Malta’da Prehistorya Günümüze Kadar Yaşıyor.

Malta’da İngilizce okurken, öğrenebileceğiniz başka birçok şey var. Malta Adası’nın keşfedilecek 7 bin yıllık tarihi var. Neolitik Tapınaklardan Orta Çağ kentlerine ve 2. Dünya Savaşlarına kadar Malta’nın hikayesi oldukça zengin ve çeşitlidir. Tarih sizi hiç etkilemese bile, Malta’nın tarihi o kadar benzersiz ve fantastik ki kendinizi Akdeniz bölgesindeki insanlık tarihinin harika bir keşifine dalmış olarak bulabilirsiniz.

Örneğin, Neolitik Mnajdra tapınağı, Piramitler ve Stonehenge’den daha eski, dünyanın en eski müstakil yapılarından biridir.  O günden bu yana 5.500 yıldan beri Ekinoks ve Gündönümlerini doğru bir takvim haline getiren olağanüstü astronomik hizaya sahiptir. Bu harika değil mi?

Ayrıca, Malta’nın konumu da eskiden beri birçok nedenden dolayı cazip hale gelmiştir. Malta Adası’nda deniz ticareti, korsanlık, insan ticareti ve stratejik savaş planları ile ilgili hikayelerin de tadını çıkarabilirsiniz.

Malta Vizesi ve eğitim hakkında detaylı bilgileri profesyonel danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir