Malta’da Vize

Malta’ya seyahat etmek için Schengen vizesi almam gerekir mi?

Bir AB vatandaşıysanız (İzlanda, Lichtenstein, Norveç ve İsviçre vatandaşları dahil) Malta’ya seyahat etmek için vize almanıza gerek yoktur.

Brezilya, Arjantin, Meksika, Peru, Uruguay, Panama, Şili, Paraguay, Kosta Rika, Guatemala, Venezuela, Honduras ve Nikaragua gibi birçok Orta ve Güney Amerika ülkesi vatandaşı Malta’ya seyahat etmek için vize sorunu ile karşılaşmaz. Bu ülkelerin vatandaşları Malta’da rahatlıkla kalabilir. 90 güne kadar (3 aya kadar) herhangi bir vize olmadan, daha sonra ise Öğrenci Vizesi için başvurabilirler. Ayrıca çalışma süresi boyunca Malta’da kalınmasına da izin verilebilir. Çalışmalarını ilerletmek veya diğer Avrupa ülkelerine seyahat etmek için de Malta’da konaklayabilme fırsatı bulunmaktadır.

Japon, Güney Koreli ve Malezyalı öğrenciler, Malta’ya seyahat etmek için Vize talep etmemektedirler. Onlarda Malta’da 90 güne kadar (3 aya kadar) vize olmadan kalabilirler, daha sonra Öğrenci Vizesi için başvurabilirler. Bu süre boyunca Malta’da kalmalarına izin verilir.

Başvurabileceğiniz iki tür vize vardır:

 • Kısa Süreli “C” Vizesi (Schengen)

Bu, Malta’da konsolosluk görevlisi veya Elçilik bulunmayan ülkelerde geçerli olan vizedir. Bu vizeler, başvuru sahibinin Malta bölgesinde ve diğer tüm Schengen Üye Devletlerinde en fazla üç ay süreyle (90 gün) kalmasına izin verilir, daha sonra Öğrenci Vizenizi uzatmak için başvuru yapmanız gerekir

 • Ulusal Uzun Süreli “D” Vizesi

Bu vize, sahibinin Malta’da üç aydan (90 gün) daha uzun süre kalmasına izin verir ve kalış süresinin tamamını kapsar. D tipi vizeye sahip öğrenciler Malta’da kalış sürelerin uzatamazlar. Bu vize sadece Malta’nın diplomatik misyonları (Elçilikler) ve konsolosluk görevlerinin bulunduğu ülkelerde mevcuttur.

 

Gateway School of English ile 90 gün sonra çalışmaya devam etmemi sağlayan Öğrenci Vizesi (Schengen Vizesi) için nasıl başvurabilirim?

En fazla 365 gün boyunca verilen ve ülkede kalmayı planladığınız süre boyunca Malta’da kalabilmeniz için bir Schengen öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir.

365 günden fazla kalmanız gerekiyorsa, öncelikle öğrenci vizesinin uzatılması için başvuru yapmanız gerekir, daha sonra vize sürenizin bitiminden en az 8 hafta önce kalan günleri / haftaları kapsayacak bir Geçici Oturma İzni başvurusu yapmanız gerekmektedir.

 

Başvurulacak yerler : Merkezi Vize Birimi, St. Calcedonius Meydanı, Floriana, FRN 1530, Malta.

Öğrenciler için Açılış-Kapanış Saatleri:

Pzt – Cum            08:00 – 14:00

İletişim Telefon Numarası:  +356 2590 4556

 

Hangi belgelere ihtiyaç duyuluyor?

Vize başvurusunda bulunmadan önce gereken tüm belgeler yazımızda mevcuttur. Malta’da bir Vize başvurusu için gerekli belgeler:

 • Öğrenci Vizesi Başvuru Formu
 • Orijinal Pasaport Fotokopisi: Tüm sayfaların fotokopisi gereklidir (boş sayfalar dahil).
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Eğitim süreniz boyunca geçerli bir sağlık sigortası. Sağlık sigortası poliçesi, Schengen Bölgesi’ndeki tüm konaklamanızı kapsamalıdır. (seyahat tarihleri ​​dahil). Sigortanın İngilizce olması ve hastane masraflarının karşılandığını göstermesi gerekir. Ayrıca teminatın Euro cinsinden açıkça belirtilmesi de gerekmektedir.
 • Kabul mektubu (okul tarafından sağlanan).  Kabul mektubu okul müdürü tarafından damgalanır ve imzalanır. Okulun kabul mektubu, haftalık ders saatlerinin sayısını, dersin süresini, konaklama detaylarını içerecektir: açıkça konaklama tipini belirtmek (İkamet yeri veya apartman dairesi, Ev Sahibi Ailesi, Kendi Düzenlemesi gibi);
 • Kendi konaklama yerinizi tutarsanız, resmi kiralama sözleşmesinin bir orijinali ve kopyası verilmelidir. Ayrıca , mal sahibi tarafından doldurulması ve imzalanması gereken Kiralama Beyannamesi Formunun orijinal bir kopyasını da sağlamalısınız .
 • Ev sahibi bir aile ile kalıyorsanız, Ev sahibi Aile lisansının bir fotokopisini sunmanız gerekecektir.
 • Okul tarafından sağlanacak öğrenim ücreti ve konaklama ücretlerinin kanıtlanması (okul tarafından sağlanan fatura )
 • Finansal destek araçlarının kanıtı. Bu hesaptan para çekmek için kullandığınız kredi kartı / banka kartının bir fotokopisi ile birlikte, banka ekstresinin orijinal belgesini veya banka ekstresinin bir fotokopisini vermelisiniz. Ayrıca bir ATM’den para çekerken sağlanan orijinal bir makbuz da sağlamanız gerekecektir. Banka hesap özetlerinin İngilizce olması ve Euro cinsinden olması gerekir (veya Euro cinsinden para birimine eşdeğer kur dönüşümünün bir çıktısı) . Tüm konaklamanızı karşılayacak kadar paraya sahip olmalısınız: konaklama okulu için önceden rezervasyon yaptırılmışsa günlük 25 Euro, konaklama için ödeme yapılmadıysa günlük 48 Euro. Banka beyannamesi açıkça öğrencinin hesabın sahibi olduğunu belirtmeli, mümkün olduğunda pasaport veya Ulusal Kimlik Kartı gibi bir kimlik numarası içermelidir. Tanımlayıcı numara ile belirtilen belgenin fotokopisi verilmelidir.

 

Kursunuzun bir sponsorluk yoluyla finanse edilmesi durumunda, aşağıdakiler gereklidir:

– ‘Destekleyicinin’ banka beyanı verildiğinde, hesabın sahibinden, bu fonlara erişeceğiniz hesabın sahibine İngilizce olarak bir beyan sunulmalıdır. Sizinle çalışmalarınızı finanse edecek kişi arasındaki ilişkiyi gösteren pasaport veya başka tür bir kimlik belgesinin fotokopisi verilmelidir.

– Sponsorluk beyanı mektubu, öğrenci ve sponsor arasındaki ilişkiyi açıkça belirtmeli ve fonlara öğrenci tarafından nasıl erişileceğinin yöntemini tanımlamalıdır. Destekleyicinin hesap numarasını ve destekleyicinin kimlik belgesini vermelisiniz.

 

Uçak Detayları:  Dönüş uçak biletiniz varsa, referans kolaylığı için belgelerini sunabilirsiniz.

Floriana’daki Merkezi Vize Birimi ofislerinde başvuru formunuzu teslim ettikten sonra nakit olarak ödenen 66 € tutarında bir Hükümet başvuru ücreti  alınmaktadır .

Malta Vizesi ve eğitim hakkında detaylı bilgileri profesyonel danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir