Malta’da Ekonomik Yaşam Koşulları

Malta’yı ziyaret etmeyi en cazip hale getiren özelliği oldukça uygun oluşudur. Elbette, her yerde olduğu gibi lükse para harcamanın yollarını da bulabilirsiniz.

Malta gibi ada destinasyonları ulaşımdan yemek ve konaklamaya kadar her şeyde özellikle sezon aylarında önemli bir fiyat artışına gider. Bu durum Malta’da görülmez. Malta Adası’nın İtalya’ya göre, yemek ve konaklaması daha uygundur. 2 € olan otobüs ücretleri hala oldukça makul bir tutardadır.

Ayrıca ada, dijital göçebeler için de uygun bir seçimdir. Uygun fiyatlı Wi-Fi ve gezebileceğiniz uygun mekanlar olduğunu söyleyebilirim . Turizm pazarının doğası gereği, hizmet verilen daireler Valletta çevresinde çok fazla yaygındır.

Genel olarak, Malta yaşamak için oldukça uygun bir yerdir. İki faktör bu durum için belirli istisnalar yaratır:

  1. Malta bir ada olduğu için ithal edilen bazı mallar daha pahalı olabilir;
  2. Malta’nın son ekonomik patlaması ve gurbetçilerin popülaritesi ülkenin bazı bölgelerini diğerlerinden daha pahalı hale getirmiştir.

Malta’da yaşama maliyetinin artmaya devam etmesi de muhtemeldir, bu nedenle uzun vadeli kira sözleşmeleri gibi mevcut fiyatlara kilitlenecek fırsatları kaçırmayın .

Kira, Malta’da yaşamanın en büyük ve en değişken maliyetlerinden biridir. Popüler bölgeler dışında daha eski bir daire seçerseniz, ayda 600 € ‘dan daha düşük bir daire bulabilirsiniz. 100 € – 150 € arası kamu hizmetleri (su, elektrik, yakıt ve internet) ortalama faturası size yüksek gelebilir ancak kanalizasyon ve altyapı bakımı gibi şeyler için Malta’da herhangi bir emlak vergisi ödemediğinizi de unutmayın . Ayrıca, Malta’nın yaz aylarında çok ısındığını ve binaların çoğunun serin kış günlerine karşı yetersiz yalıtıldığını da bilmenizde fayda vardır. Bu nedenle faturalarınız Ocak, Şubat, Temmuz ve Ağustos aylarında artabilir.

Malta hükümeti, otobüs sistemini Malta’da daha iyi hale getirmeye çalışıyor. Bu işlem tamamlandığında daha konforlu bir ulaşım söz konusu olacaktır. Ücretler, iki saat içinde sınırsız transferle her yol için yaklaşık 0,75 Euro’dur. Aylık otobüsün ücreti ise 26 € ‘dur.

Turistik bölgeler dışında, bir restoranda iyi bir yemek iki kişi için yaklaşık 30 € tutarındadır. Yerel bir bira 1.50 €, kahve 2.50 €, 7 € karşılığında ise bir sinema bileti sahibi olabilirsiniz.

Malta’daki marketlerin maliyeti, yerel ürünlere ve markalar konusundaki istekliliğinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Diyetiniz Malta standardına oldukça yakınsa, bol miktarda sebze, deniz ürünleri ve yerel pişmiş ürünlerle birlikte ayda 200 € harcayabilirsiniz. Ekmek ve diğer unlu mamüller Malta Adası’nda uygun fiyatlıdır.

Malta’da yaşama maliyeti, Londra ve Paris gibi şehirlerden daha düşüktür, ancak ortalama gelirleri de Avrupa ortalamasından düşüktür.

Yerel ürünler ithal edilen markalardan daha ucuzdur. Ayrıca süpermarketlerde küçük marketlerden daha ucuzdur. Yol kenarındaki pazarlardan elde edilen ürünler taze ve oldukça uygun fiyatlıdır. Malta’da yemek yemek, Avrupa’daki çoğu ülkeden daha uygun bütçeli olacaktır.

Malta Vizesi ve eğitim hakkında detaylı bilgileri profesyonel danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir