Malta Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

 1. ADIM: BİR DİL SEÇİN

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar vermişseniz dil okulu seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör, öğrenmek istediğiniz dildir. Neredeyse her tür dili öğrenmek için yurtdışında dil okulları mevcuttur. Ayrıca bazı diller diğerlerinden daha popülerdir. IECC bu konuda size yardımcı olacaktır. Bu sitede IECC yurtdışı eğitimi ile ilgili aradığınız her detayı bulmanız mümkün. Öğrenmek istediğiniz dile karar verin sonrasını IECC güvencesine bırakın. Birçok ülkedeki dil okulları hakkında oldukça kapsamlı bilgi sahibi olmak için mutlaka sitemize göz atın.

Seçebileceğiniz dillerin en popülerlerini sıralayacak olursak;

 • İngilizce
 • Rusça
 • İtalyanca
 • Çince
 • İspanyolca
 • Fransızca
 • Arapça
 • Almanca

 

 1. ADIM: BİR KONUM SEÇİN

Artık bir dil seçtiniz, konum seçimi daha kolay olmalı. İngilizce okulları tüm dünyada var olma eğilimindedir, ancak diğer diller daha çok konuma özgü olacaktır. Örneğin, Fransızca öğrenmek istiyorsanız, muhtemelen Fransa’da karar kılmak en mantıklısı olacaktır. Vietnamca okumak istiyorsanız, büyük olasılıkla Kenya’yı tercih etmeyeceksinizdir.

Bu durumda da devreye IECC danışmanlığı girmektedir. Bu sitede ülkeler ve içerdikleri imkanlar hakkında oldukça geniş kapsamlı bilgiler yer almaktadır. Konumu seçerken de IECC farkından yararlanmayı unutmayın.

İngiltere, Amerika, Avustralya, Rusya, Fransa, İspanya ve İtalya gibi yurtdışında en popüler ülkelerde dil öğrenmek istiyorsanız bu saydıklarımız oldukça iddialı birer seçim olacaktır. Ancak, yurtdışında yabancı dil öğrenme deneyimine daha fazla değer katabilecek bazı gizli taşlar da mevcuttur. Örneğin;

 • Kanada
 • Malta
 • Güney Afrika
 • Avusturalya
 • Yeni Zellanda
 • İrlanda

 

 

 

ADIM 3: BİR OKUL / PROGRAM / KURS BULUN

Yurtdışındaki tüm dil okulları eşit şartlara sahip değildir. Araştırıp en doğru kursu seçmeniz büyük önem taşımaktadır. Tabiki bu tarz bir araştırmayı da IECC farkıyla yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yurtdışında bir dil programı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir:

 1. Zamanlama önemlidir. Akşam kursları mı? Gündüz sınıfları mı? Öncelikli olarak buna karar vermelisiniz. Günde kaç saate kadar ders dinlemekten verm alabildiğinizi de bilmeniz gerekmektedir. Günde üç saat? 12 saatlik mi?
 2. Başlangıç ​​tarihlerinin esnekliğini kontrol edin. Yeni öğrencler katıldıkça derslerin aksamayacağından emin olun.
 3. Sınıf boyutu da rahat ders dinlemek için en önemli faktörler arasındadır. Kural olarak, daha küçük sınıflarda verilen daha büyük dikkat, dil öğrenimi için çok yararlıdır. Ancak, bazı insanlar daha geniş bir öğrenci ortamının anonimliğini tercih eder. Siz hangisine kendinizi daha yakın hissediyorsanız o seçeneğe yönelin.
 4. Dil programınıza nelerin dahil olduğunu kontrol edin ve ilgilenip ilgilenmediğinizi kendinize sorun. Örneğin, birçok dil okulu kültürel bileşenler sunar; böylece öğrenciler ülkenin geleneklerini ve yaşam tarzlarını tanıyabilirler (ör. Dans dersleri, müze gezileri, yemek pişirme gösterileri, saha gezileri, dokuma gösterileri vb.). Bazı insanlar bunlardan hoşlanırken, bazı insanlar ise hoşlanmayabilir.
 5. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dili kullanabilmenizdir. Yabancı bir dilde ustalaşmanın en iyi yolu bir anadili ile konuşmak ve etkileşimde bulunmaktır. Pek çok dil okulunda hali hazırda kurulmuş bir öğrenci / öğretmen ağı vardır. Bu ağın ne derece verimli ve sağlam olduğu önemlidir.
 6. Bu faktör çoğunlukla yukarıdaki faktörlerin bir karışımından hesaplanır.

 

ADIM 4: TAMAMLA VE GİT!

Bir dil seçmek, bir ülke ve bir okul seçmek en zor kısımlardı, ama unutmayın ki bu aşamaları IECC  yardımıyla kolaylıkla tamamladınız. Şimdi ise hala öğrenilmeyi bekleyen bir diliniz var!

İşte sizlere yurtdışında yabancı bir dili başarıyla öğrenmenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

 • Bir yerli ile pratik yapın. Yerli halktan daha iyi bir öğretmen bulamazsınız. Yurtdışındayken bundan yararlanın ve yeni arkadaşlar edinin, sokaktaki yabancılarla konuşun, kasiyer ile sohbet edin ya da postacıya merhaba deyin . Mümkün olduğu kadar çok durumda, mümkün olduğu kadar çok insanla etkileşim kurun.
 • Hayatına dahil et. Kendinizi yeni dille kuşatın. Müzik dinlerken, elektroniklerinizde (telefon, tablet, bilgisayar vb.) dili değiştirmek, o dilde kitaplar okumak gibi…
 • Çok. Yüksek sesle. Sürekli.
 • Ödevinizi yapın. Bir sınıfa zaman ve para harcıyorsanız, en iyi şekilde yararlanın. Ders notlarını gözden geçirdiğinizden, yeni kelimeleri ezberlediğinizden, verilen ödevleri tamamladığınızdan ve ekstra olarak çalıştığınızdan emin olun.
 • En önemlisi ise deneyimleyin ve deneyimlerken hiç eğlenmediğiniz kadar eğlenin! Yurtdışında öğrenmeyi seçtiğiniz dil ne olursa olsun, insanların geleneklerini, kültürlerini ve zevklerini öğrenmeyi de unutmayın. Bu durum yurtdışı seyahatinizi daha lezzetli hale getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir