Malta Tarihçesi ve Dil Okulları

Malta’nın Tarihçesi

Malta’nın tarihi, medeniyetin başlangıcına dayanan uzun ve renkli bir tarihtir.

Malta Adaları , kalıntıları bereket tanrıçasına adanmış gizemli tapınakları içeren altın renkli bir Neolitik dönemden geçmiştir. Daha sonra Fenikeliler , Kartacalar , Romalılar ve Bizanslılar izlerini Adalarda bırakmışlar.

MS 60’lı yıllarda St. Paul adaya giderken Roma’ya doğru yola çıkmıştır ve Hristiyanlığı Malta’ya getirmiştir.

Araplar ise MS 870 yılında adaları fethetti ve Malta dili üzerinde önemli bir iz bıraktı. 1530 yılına kadar Malta Sicilya’nın bir uzantısıydı: Normanlar , Aragonlular ve Sicilya’ya hükmeden diğer fatihler de Malta Adaları’nı yönetiyordu. Malta’yı 1530’dan 1798’e hükmeden St. Kudüs’ün Egemen Askeri Düzeni’ne gönderen Charles V’di. Şövalyeler Malta’yı yeni bir altın çağ boyunca ele geçirdi ve 17. ve 18. yüzyıl Avrupa’sındaki kültürel sahnede kilit rol oynadı. Malta Adalarının sanatsal ve kültürel yaşamlarına, şövalyeler tarafından kiliseleri, sarayları ve ayıkları süslemek için görevlendirilen Caravaggio , Mattia Preti ve Favray gibi sanatçıların varlığı enjekte edildi .

1798’de Napolyon Bonapart, Şövalyelerden Mısır’a giderken Malta’yı devraldı. Fransızlara karşı yardım Maltese tarafından talep edilmiştir. İngilizler, 1800’de adaları ablukaya alarak adalarda varlığını sürdürmüştür. Malta, İngiliz kamu yönetimi, eğitim ve yasama sistemini benimsemiştir.

 

Maltanın Tarihi ve Kültürü

Malta Adaları’nı ziyaret ettiğinizde, adanın tarihinin ve kültürel mirasının yaklaşık son 7.000 yılını keşfedebilirsiniz.  Bu tarihi miras, Akdeniz için eşsiz bir yere sahiptir. Malta’nın kültürel ögeleri, mimarisinde ve koleksiyonlarında kendini fazlasıyla göstermektedir.

Malta’nın keşfedilecek pek çok tarih ve kültür alanı vardır. Sanat, Malta kültürünün her zaman büyük bir parçası olmuştur. Bu büyük parça , sık sık meydana gelen kültürel etkinliklerle halen devam etmektedir. Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Rönesans döneminden modern zamanlara kadar uzanan bazı harika sanat eserlerini sergilemektedir. Malta, sanatçılarının çalışmalarını kamu destekli programlar aracılığı ile yayınlamayı da ihmal etmemektedir. Sanatçıları her zaman çok daha iyisi için teşvik etmektedir.

Malta Adalar’ında tiyatro ve müzik etkinlikleri de oldukça popülerdir. Valletta’nın Manoel Tiyatrosu ve Victoria’daki (Gozo) iki opera binası dahil olmak üzere çeşitli tiyatrolar ve ayrıca bazı açık hava mekanları halkın gözde mekanları arasındadır. Malta Adası halkına geniş oyun seçenekleri, müzikaller, opera ve konserler sunmaktadır.

 

Malta Dil Okulları
Malta, her yaştan bireyin kolaylıkla İngilizceyi öğrenebileceği bunun yanı sıra güzel bir tatilin tadını çıkarabileceği çarpıcı ve misafirperver bir yerdir. Malta’da İngilizce öğrenmek gerçek bir maceradır.

Malta, İngilizce öğrenmek için harika bir yerdir. Sadece dili öğretmek için kaynakları değil çevreyi de kullanmaktadırlar. Malta Adası her yıl milyonlarca ziyaretçinin ziyaret edilebileceği çok sayıda mekanı ve dersler arasında dil eğitimini destekleyecek ögeleri barındırmaktadır. Kısacası Malta dil öğrenmek için harika bir yerdir.

Birleşik Krallık dışında, Malta, Avrupa’da resmi dil olarak İngilizce konuşabilen tek ülkedir. Malta Adası maltaca ile birlikte İngilizceyi de anadili olarak kabul eder. Ülkede çoğu kişi tarafından ingilizce konuşulur.

Yukarıda belirtilen avantajlar sayesinde, Malta’da 40’tan fazla İngilizce dil okulu vardır. Adanın büyüklüğüne bakılacak olursa verilen rakam büyük bir konsantrasyon örneğidir. Okulların çoğu yıl boyunca açıkken, bazıları yalnızca adanın en yoğun olduğu dönem olan yaz döneminde faaliyet göstermektedir. Okullarda, yakın öğretmen / öğrenci etkileşimine oldukça dikkat edilmektedir. Kaliteli, kişisel bir hizmet sağlamak için küçük sınıflarda öğrencilerle nitelikli ders anlatımına dikkat edilmektedir. Malta İngilizce okullarının bazıları dünya çapında bir dil okulu ağına aittir.

Malta Vizesi ve eğitim hakkında detaylı bilgileri profesyonel danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir