Yurtdışı Eğitim ve Malta’da İngilizce Konuşulan Bölgeler

Malta adası hakkında ne biliyorsunuz? Sinematik bir şahin , Katolik şövalyeler , güzel katedraller ve çarpıcı plajları ile ünlü olsa da , Malta tatil beldesinden çok daha fazlasıdır. Malta Adası dünyanın en iyi öğrenme kurumlarından bazılarına sahiptir. İşte yurtdışında özellikle Malta’da okumanın birkaç nedeni:

  1. Malta Üniversitesi, dünyanın en eski ve en saygın öğrenme kurumlarından biridir.

Malta Üniversitesi öğrencilere zengin ve çeşitli müfredatlar sunar. İngiltere dışındaki dünyanın en eski üniversitesidir. 1592 yılında kurulan Malta Üniversitesi, Avrupa’nın en ünlü sahne sanatları programlarından birine sahiptir. Üniversiteyi tercih eden müzik, dans veya drama öğrencileri, uluslararası düzeyde tanınan ve saygın fakülte ve misafir eğitmenlerin yer aldığı sağlam bir tiyatro ve müzik bölümleri bulacaktır.

 

  1. Malta, İngilizce konuşulan bölgelerde daha rahat olan öğrenciler için yurtdışında harika bir çalışma varış yeridir

Yurtdışında okumak, tanımadığınız bir ortamda uzun süre yaşayacağınız için sizi endişelendiriyor olabilir. Tamamen yabancı bir ortamda rahat edemeyen öğrenciler için Malta harika bir yerdir. Malta sadece İngilizce konuşulan bir ülke değildir (Malta dili ve İngilizce ülkenin resmi dilleridir). Adada dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ve yabancı uyruklular adada yaşamaktadır. Malta Adası’nın yerli halkı oldukça çeşitli ve misafirperverdir. İngilizce bilen öğrenciler, yerel halkla kolayca iletişim kurabilir ve adada verimli bir şekilde gezinebilirler.

 

  1. Hava, kültür ve mutfak olağanüstü

Mükemmel yemekleri, görkemli havayı ve heyecan verici gece hayatını seviyorsanız Malta sizin için ideal bir adadır! Malta, dünyanın en iyi mutfağının bazılarını sunar. Malta’nın komşularının mutfağı ABD’de çok daha iyi temsil edilmekle birlikte (İtalyan ve Yunan restoranları Malta restoranlarından daha bol miktarda bulunur), Malta yemekleri taze, mevsimlik ve lezzetlidir.

Malta mutfağının olmazları taze makarna, zeytinyağı ve deniz ürünleridir. Eğer deniz ürünlerinin hayranıysanız, dünyanın hiçbir yerinde daha taze yiyecek bulamazsınız. Malta Adası’nın ulusal balığı Lampuka’dır (mahi-mahi olarak da bilinir). Ancak adada ton balığı ve kılıçbalığı da bol miktarda bulunur. Malta aynı zamanda atıştırmalık yiyecekler olarak bilinen hamur işleri (pastizzi) ile de ünlüdür.

 

  1. Malta açık hava etkinlikleri için vazgeçilmez bir mekândır .

Malta, kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü, su sporları, futbol, ​​yelkencilik ya da sadece sahilde yatma hayranı olan herkes için bir cennet niteliği taşımaktadır. Bununla birlikte, Malta sularındaki deniz yaşamı, Akdeniz’deki en çeşitli ve renkli bölgeler olduğundan Malta’da dalış çok heyecan vericidir.

Malta’nın her yerinde görkemli plajlar da var. Yaklaşık 125 kilometrelik neredeyse bozulmamış sahil şeridi ile mükemmel bir sahil bulacaksınız. Malta plajları, geniş, halka açık olan tüm restoran, bar ve gece kulüplerine kolayca ulaşılabilecek mesafede, ziyaretçilerin özel bir yüzme için birkaç saatliğine kaçabilecekleri küçük ve neredeyse ıssız alanlara kadar uzanmaktadır.

 

  1. Malta, dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir

Malta’nın daha turistik bölgeleri kazık avcıları ve dolandırıcıları çekerken (tıpkı dünyadaki her turistik yer gibi), Malta büyük ölçüde suçsuzdur ve tüm Avrupa’nın en güvenli yerlerinden biri olarak bilinir .

Malta Vizesi ve eğitim hakkında detaylı bilgileri profesyonel danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir