Malta Dil Eğitimi Hakkında Bilgiler

Malta dil okullarında amaç, öğrencinin seçmiş olduğu kurumdan memnun kalmasını sağlamak ve dil seviyesini ve becerilerini geliştirebilmesidir. Malta dil okullarında, mümkün olan en kısa sürede öğrencinin potansiyel en üst seviyeye ulaşması hedeflenir. Tüm öğrencilerin farklı olduğunu, farklı şekillerde öğrendiklerini ve farklı nedenlerden dolayı öğrenmekte zorlanabileceklerini dikkate alıyoruz. Bu amaçla dil okulları, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli metodları kullanarak öğrenme fırsatı sunmaktadır.

Malta dil okullarında öğrencilerin amaçlarını ve ihtiyaçlarını belirlemek öncelikli adımdır. Malta’daki her dil okulu, İngilizce dilindeki akıcılığınızı ve doğruluğunuzu geliştirmenin yanı sıra, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı da dikkate almak için tasarlanmıştır.

Malta dil okullarında bulunan sınıflar birçok kültürün iç içe geçmiş halidir. Bu sınıflarda dünyanın her yerinden insanlarla tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Sınıfların bu yönü sizleri tamamen sürükleyici bir ortamda İngilizce iletişim kurmaya teşvik eder.

Öğretmenler derse uygun olarak ek materyal kullanırlar. Malta dil okullarındaki ders materyalleri buna göre tasarlanmıştır. Malta dil okullarındaki öğretmenler özerk öğrenmenin yaşam boyu bir beceri olduğuna inanırlar ve öğrencileri bu amaca en iyi şekilde yönlendirerek onlara koçluk ederler. Yalnızca dil becerilerinizi geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda derslerde harcadığınız zamanın tadını çıkarmanız için de çaba sarf ederler.

Malta dil okulları ihtiyaçlarınızı karşılayacak çeşitli kurslar sunmaktadır. Dünyanın her yerinden gelen öğrencilere teşvik edici, sürükleyici ve gerçekten uluslararası bir ortamda öğrenme fırsatı sunmayı taahhüt etmektedirler.

 

Dil Seviyeniz

Potansiyelinize ulaşabilmeniz için, İngilizce seviyenizi anlamalı ve sizi uygun bir sınıfa yerleşmeniz gerekmektedir. Yerleştirme testleri, hem İngilizceyi doğru şekilde kullanabilme yeteneğinizi hem de akıcılık seviyenizi kontrol eder. Seviyenizi ve gereksinimlerinizi öğrendikten sonra, hangi kursun size uygun olduğuna karar vermeniz gerekmektedir.  Malta dil okullarındaki çeşitli kurslar aşağıda mevcuttur. İhtiyacınıza en uygun kurs hakkında bilgi almak için makalemizi okumaya devam edin.

 

Malta Dil Okullarında Bulunan Kurs Çeşitleri

  1. Genel İngilizce Kursu

Dünyanın her yerinden insanlarla tanışıp, modern ancak rahat bir ortamda İngilizce öğrenmenizi sağlar. Paranızın karşılığını en iyi şekilde sunar ve dil gereksinimleriniz için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım garanti eder. Sizi ihtiyaçlarınıza uygun bir İngilizce seviyesine ulaştırmayı hedefler. Bu tip kurslar alt dallara ayrılırlar. Bu alt dallar arasında şunları sayabiliriz:

  • Genel ingilizce

En popüler kurslar arasında sayılabilir. İngilizce dilini sağlam bir şekilde tanıtmak için tasarlanmıştır ve gramer, kelime bilgisi oluşturma, konuşma ve telaffuza özel önem verir.

  • Yoğun İngilizce

Öğrenciler derse daha fazla zaman ayırarak, İngilizce’lerine nispeten kısa bir sürede başlama vuruşları yapabilirler. Yoğun İngilizce kursu içinde, öğrenciler Genel İngilizce Kursunu izler ve günde her biri 45 dakikalık olan 4 seans ders yaparlar. Ayrıca öğrencilere genel İngilizce çalışmalarını pekiştirmek için fırsat tanınır.

  • Mini Grubu

İngilizce Mini Grup kursu, Genel İngilizce Kursumuzda belirtilen ders içeriğini kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Bir grupta eğitim almanın faydasını sunar ancak sınıfta bulunan kişi sayısı diğer kurs sınıflarına nazaran daha azdır. Böylece öğrenciler derse aktif olarak katılabilme ve öğretmenin dikkatini çekme fırsatına sahip olurlar. Sınıfın az sayıda olması, kurs içeriğini katılımcıların bireysel ihtiyaçlarına göre planlamada daha fazla esneklik sunar.

  • Bireysel Dersler

Bireysel dersler, öğrencilere öğrenmelerini daha odaklı ve ihtiyaçlarına uygun hale getirme fırsatı sunar. 1 ila 2 ders ile, öğrenciler öğretmenin tam ve sürekli ilgisine ve seçtikleri alanları uygulama ve uygulama zamanına sahip olurlar. Böylece öğrenme sürecini de hızlandırırlar. Bireysel Kurs, öğrencilerin seans sayısını ve süresini kendi tercihlerine göre seçebilmeleri nedeniyle oldukça esnektir.

 

      2-  Sınav Hazırlığı için İngilizce

Dünyanın hızlı bir şekilde daha küçük bir yer haline gelmesiyle, anadili İngilizce olmayanların İngilizce konuşan bir üniversiteye gitmeleri veya İngilizce konuşan ülkelere göç etmeleri artık daha yaygın bir hal almıştır. Uluslararası kabul görmüş dil okullarında okumak isteyen öğrenciler, ana sınavları kapsayan Malta dil okullarını tercih edebilirler. Öğrenciler tercih ettikleri dil okullarında Sınav Hazırlık Kursu alabilirler; Cambridge Sınav Kursları, IELTS, TOEFL, TOLES ve WEFT vb..

Bu kurslar bütün bir yıl boyunca Kombinasyon Kursları olarak mevcuttur. Diğer kurslar ise uygunluğa tabidir.

Sınavlara, başvuru sahibinin gereksinimlerine ve seviyesine bağlı olarak dersler haftalarca rezerve edilebilir. Haftada 20/25/30 seansa yayılmış, her seans 45 dakika sürecek şekilde, katılımcılar dilbilgisi farkındalığı ve dil kullanımı üzerinde yoğunlaşmaktadırlar. Öğrenciler okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmenin yanı sıra girmeyi hedefledikleri sınav konusundaki gereksinimlerine odaklanırlar.

  • TOEFL

TOEFL bir Amerikan sınavıdır. TOEFL puanları, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 2.400’den fazla kolej ve üniversite tarafından kabul için zorunludur. Avrupa’da, TOEFL, İngilizce’nin eğitim dili olduğu kurumlar tarafından da kullanılmaktadır. Birçok devlet kurumu, burs programı ve lisans / belgelendirme kurumu İngilizce yeterliliğini değerlendirmek için TOEFL puanlarını kullanmaktadır.

  • TOLES

TOLES sınavları, bir bireyin hukuk İngilizcesi yeterliliğini doğru bir şekilde değerlendirmek için hukuk firmaları, şirketler, hukuk kurumları, avukatlar ve hukuk öğrencilerinden gelen talepleri karşılamak üzere geliştirilmiştir. TOLES, İngilizce eğitimi konusunda uzman olan hukukçular tarafından geliştirilmiştir. Hukuk firmaları ve kurumlarıyla yapılan kapsamlı istişarelerin sonucudur ve hukuk mesleğinde meydana gelmeye devam eden değişiklikleri yansıtacak şekilde düzenli olarak gözden geçirilir.

  • CAE

CAE, Cambridge beş seviyeli sistemde 4. Seviyededir. Bu kurs, İngilizce’yi profesyonel veya eğitim amaçlı kullanmak isteyen adaylar için yüksek düzeyde bir dil yeterliliği olduğunu gösterir. İngiliz üniversitelerinin ve yüksek öğrenim kurumlarının çoğunluğu tarafından İngilizce dilinde giriş şartlarını yerine getirdiği kabul edilmektedir.

  • CPE

CPE, Cambridge beş seviyeli sistemde 5. Seviyededir. Bu kurs, İngilizcenin İngiliz üniversitelerine, diğer İngilizce konuşulan ülkelerdeki birçok üniversiteye, dünya çapındaki diğer yüksek öğretim kurumları ve meslek kuruluşları tarafından giriş koşullarını yerine getirdiği kabul edilen ileri düzeyde bir yeterlilik seviyesini gösterir. Bazı ülkelerde CPE, yerel İngilizce dil şartlarından muafiyet sağlar veya tam bir İngilizce bilgisine ihtiyaç duyulan derslere veya işlere kabul edilme niteliğindedir.

Malta da dil eğitimi hakkında detaylı bilgileri profesyonel danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir