Whatsapp Ücretsiz Danışma Telefon
Ücretsiz Katalog Online İngilizce Testi Bize Ulaşın
Dil Okulu Seçme Rehberi

Dil Okulu Seçiminde Hangi Kriterlere Dikkat Edilmeli?

Dil okulu seşimlerinizde çalıştığınız acentelardaki danışmanların size özel ve en uygun dil okulu tercihi yapması gereklidir. Fakat yinede günümüz şartlarında sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususları sizlerle paylaşıyoruz.

Dil okulunu seçerken dikkat edilmesi gerekenleri göz ardı ederseniz sonunda büyük pişmanlık yaşayabilirsiniz. Bu pişmanlıklar, sizi dil öğreniminden tamamen kopartabileceği gibi harcadığınız zamanı da telafi etme imkânı bulamayabilirsiniz. Bu nedenle temel bazı faktörleri göz önünde bulundurmalı ve size en iyiyi sunacak okulu seçmelisiniz. Dil okulu seçerken mutlaka dikkate almanız gereken kriterleri şöyle sıralayabiliriz:

Dil Okulu Referanslar ve Başarı

Tüm dil okulları kendilerinin en iyi ve en başarılı olduğunu iddia ederler. Bu konuda iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını ölçebileceğiniz en iyi gösterge, yetiştirilmiş başarılı öğrenciler veya elde edilmiş ödüllerdir. Eğer kurum, ülkenin yetkili mercileri tarafından onaylanmış ve referans almışsa bu sizin tereddütlerinizi bir nebze giderebilir. Ayrıca eğitim kurumları için başarıya ulaştırdıkları öğrenciler önemli bir reklamdır. Bu nedenle eğitim alacağınız dil okulunda daha önce eğitim almış kişilerin yorumlarına ve görüşlerine ulaşarak karar vermekte doğru adımı atabilirsiniz.

Dil Okulu Ekonomik Faktörler

Dil eğitimi için tercih edeceğiniz okulun talep ettiği ücret, sunacağı eğitim ile doğru orantılı olmalıdır. Bu nedenle sunulan imkânlar ile ödeyeceğiniz miktarı kıyas etmelisiniz. Dil okulu için gittiğiniz şehrin ulaşım imkânları ve güvenliği sizin için oldukça önemlidir. Bu kriterler haricinde şehrin yaşam standardı da (ucuzluk-pahalılık) eğitim sürecinizi olumsuz şekilde etkileyecektir.

Dil Okulu Şehir Tercihi

Dil eğitiminin, yalnızca okuldaki öğretmenlerin vereceği dersler ile sınırlı kalmayacağını bilmelisiniz. Bu nedenle eğitim alacağınız şehrin eğitim yapısı, kültürel zenginliği ve yabancılara karşı tutumu çok önemli bir faktördür. Aynı zamanda tercih edeceğiniz okulda çok fazla Türk öğrencinin bulunması sizin lehinize değil aleyhinize bir durumdur. Olabildiğince yabancı insanlarla sık etkileşime gireceğiniz şehirleri tercih etmeniz, yabancı dil eğitiminizi direkt olarak etkileyecek bir faktördür.

Dil Okulu'nun Eğitim Kadrosu ve Kaliteli Sınıflar

Dil okulu tercih ederken en önemli unsurlardan biri eğitimin kim tarafından verileceği ve eğitimin kaç kişilik sınıflarda verileceğidir. Eğitim verecek eğitmenin, mutlaka dil eğitimi konusunda deneyimli olması hem sizin hem eğitmenin işini kolaylaştıracaktır. Örneğin Türkçe konuşan herkes bu dili bilmeyen birine Türkçe’yi öğretemez. Eğitimin kalitesini etkileyen faktörlerden biri de eğitmenin size ayıracağı zamandır. Size eğitmenin yeterli zamanı ayırabilmesi için sınıfın aşırı kalabalık olmaması gerekir. Bu kriterlere uygun bir eğitim kurumu bulmanız yabancı dil eğitiminizi doğrudan olumlu etkiler.

İstedğiniz Ülke İçin Bayraklara Tıklayınız!

İNGİLTERE CAPETOWN İRLANDA İSPANYA İSVİÇRE İTALYA AMERİKA
             
KANADA MALTA ALMANYA ÇİN DUBAİ FRANSA AVUSTRALYA

"ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK" ve "FİYAT TEKLİFİ AL"

Tüm hakları saklıdır. © 2017 - 2024
Bir Aysu Grup İştirakçisidir.